چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۳

در پی هجوم تروریست‌های داعش به استان‌های صلاح الدین و نینوا، نیروهای امنیتی عراقی تدابیر شدید امنیتی در نجف اشرف اتخاذ کرده‌‌اند و…

در پی هجوم تروریست‌های داعش به استان‌های صلاح الدین و نینوا، نیروهای امنیتی عراقی تدابیر شدید امنیتی در نجف اشرف اتخاذ کرده‌‌اند و دروازه‌های بخش‌های قدیمی این شهر را مسدود کرد‌ه‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المصدر نیوز»، نیروهای امنیتی عراقی تدابیر شدید امنیتی در نجف اشرف اتخاذ کرده‌اند و دروازه‌های بخش قدیمی شهر که حرم امام علی (ع) و دفاتر مراجع نجف در آن واقع شده را مسدود کرده‌آند.

نیروهای امنیتی عراقی همچنین در برابر ساختمان‌های دولتی و حیاتی و بانک‌ها در سراسر استان نجف و شهرهای وابسته به آن مستقر شده‌اند.

ازهار الطریحی یکی از اعضای شورای استانداری نجف در این زمینه اعلام کرد که همکاری گسترده امنیتی و اطلاعاتی میان نیروهای امنیتی و اطلاعاتی استان برای مقابله با تروریست‌ها و حفظ مرزهای استان و کمک رسانی به شهروندانی که از استان‌های موصل و صلاح الدین خارج شده‌اند صورت می‌گیرد.

طریحی اعلام کرد که در جلسه شورای استان داری نجف اشرف طرحی امنیتی برای تأمین امنیت مرزی استان‌ با دیگر استان‌های کربلاء و الانبار ایجاد شده است.

عناصر گروه تروریستی موسوم به «دولت اسلامی عراق و شام»(داعش) پس از ناکامی‌ چند روز پیش در اشغال شهر سامرا، به شهر موصل در استان نینوا هجوم بردند و امروز موفق شدند، استانداری، فرودگاه و چند بخش مهم دیگر در نیمه شرقی این شهر را تصرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.