سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۷

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از بلومبرگ، پالادیوم امروز نزدیک بالاترین قیمت خود از سال 2001 تاکنون معامله شد و قیمت…

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از بلومبرگ، پالادیوم امروز نزدیک بالاترین قیمت خود از سال 2001 تاکنون معامله شد و قیمت نقره کاهش یافت.

براساس سیستم قیمت گذاری عمومی بلومبرگ، قیمت تحویل فوری یا نقد طلا امروز شش دهم درصد کاهش یافت و به یک هزار و 312 دلار و 48 سنت در هر اونس رسید. قیمت هر اونس طلا پیش تر، یک هزار و 313 دلار و 20 سنت بود.

قیمت طلا در تاریخ اول ژوییه (10 تیر) به یک هزار و 332 دلار و 33 سنت رسید که بالاترین قیمت از 24مارس (چهارم فروردین) بود. هفته گذشته، قیمت هفتگی طلا برای پنجمین هفته متوالی افزایش یافت.

قیمت سالانه طلا سال گذشته پس از 12 سال افزایش، سقوط کرد. گمانه زنی ها در مورد کاهش محرک های اقتصادی از سوی بانک مرکزی آمریکا به دلیل بهبود نسبی اقتصاد این کشور، عامل کاهش قیمت طلا در سال 2013 بود.

زو سیگوان تحلیلگر شرکت جی.اف فیوچرز در گوانگجو چین گفت: قیمت طلا از ناحیه دلار تحت فشار است زیرا اقتصاد آمریکا همچنان علایم بهبودی نشان می دهد.

وی افزود: قیمت ها خیلی پایین نخواهد آمد زیرا رشد اقتصادی جهان با عدم اطمینان روبرو است.

کریستین لاگارد مدیرعامل صندوق بین المللی پول دیروز (یکشنبه) گفت: رشد اقتصادی آمریکا در ماه های آینده افزایش می یابد، لیکن انتظار می رود رشد اقتصادی جهان از آنچه قبلا پیش بینی شده است، کمتر باشد.

قیمت طلا برای تحویل در ماه اوت (مرداد) امروز در ساعت یادشده در بازار کامکس نیویورک پنج دهم درصد نسبت به پنج شنبه گذشته کاهش یافت و به یک هزار و 313 دلار و 50 سنت در هر اونس رسید.

بازار کامکس نیویورک جمعه گذشته به دلیل روز استقلال تعطیل بود.

امروز همچنین قیمت تحویل فوری پالادیوم 862 دلار و 25 سنت بود. قیمت تحویل فوری پالادیوم جمعه گذشته در بازار سنگاپور به هنگام بسته شدن بازار 864 دلار و 88 سنت بود. قیمت پالادیوم جمعه گذشته در این بازار پس از 10 روز افزایش متوالی به قیمت میان روزی 867 دلار و 15 سنت رسید که بالاترین قیمت از فوریه 2001 است.

قیمت تحویل فوری نقره امروز با 1.3 درصد کاهش به 20.90555 دلار در هر اونس رسید و قیمت تحویل فوری پلاتین نیز امروز یک هزار و 500 دلار در هر اونس بود که نسبت به جمعه گذشته یک دلار افزایش داشت.

اقتصام(6)1063**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.