چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۱۲

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست که با حضور یک صد نماینده از جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر کشورهای مختلف…

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست که با حضور یک صد نماینده از جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر کشورهای مختلف برگزار شد در خصوص تداوم کمک ها به پناهجویان و مردم سوریه مخصوصا در زمینه های بهداشت و درمان ، تامین امنیت، مواد غذایی و ایجاد سرپناه بحث و تبادل نظر شد.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران درباره این نشست خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر ایران پیش از این در حد توان خود و با همکاری و هماهنگی هلال احمر سوریه در زمینه بهداشت و درمان، موادغذایی و چادر کمک هایی را جهت استفاده پناهندگان و مردم سوریه به این کشور ارسال کرده است و امیدواریم در آینده نیز در چارچوب تفاهم نامه ها ارسال این کمک ها از سر گرفته شود.

همکاریهای هلال احمر ایران و صلیب سرخ لبنان ادامه دارد

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین در مراسمی که با حضور مقامات ارشد صلیب سرخ لبنان و دفتر منطقه ای فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر در بیروت برگزار شد با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری هلال احمر ایران و صلیب سرخ لبنان در سه سال پیش خاطر نشان کرد: این تفاهم نامه تا سال ۲۰۲۰ میلادی اعتبار دارد و دو جمعیت ملی بر اجرای مفاد این تفاهم نامه تاکید دارند.

وی خدمت رسانی اولیه و اضطراری، انتقال تجربیات و آموزش نیروهای امدادی و داوطلب و تاسیس مراکز توانبخشی و درمانی با کمک صلیب سرخ لبنان را از جمله مفاد این تفاهم نامه برشمرد که جمعیت هلال احمر ایران به آن عمل خواهد کرد.

تجهیز بیمارستان شیخ راغب حرب برای ارائه خدمت به نیازمندان

بنابراین گزارش دکتر فرهادی در این سفر همچنین از بیمارستان شیخ راغب حرب وابسته به جمعیت هلال احمر ایران در شهر نبطیه در جنوب لبنان بازدید و خاطر نشان کرد: این مرکز یکی از مراکز توسعه یافته و پرکار درمانی است و در آینده نزدیک با تجهیز بیشتر این بیمارستان، امیدواریم خدمات و امکانات درمانی و پزشکی بیشتری به مردم منطقه بویژه نیازمندان ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.