دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۹

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا،علی ربیعی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از کارگران زن به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر که در سالن هفده…

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا،علی ربیعی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از کارگران زن به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر که در سالن هفده شهریور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر سابق کار و امور اجتماعی، رئیس سازمان تامین اجتماعی و رئیس اتحادیه سراسری زنان کارگر کشور برگزار شد، با تاکید بر نقش پررنگ زنان در تولید ثروت در جامعه گفت: طبق گزارشاتی که دریافت کردم، می دانم که زنان به اندازه شایستگی های خود در محیط های کاری ارتقاء نمی یابند و تدوین این برنامه به منظور برطرف کردن همین مشکل است.

وی همچنین در این مراسم گفت: راه اندازی 3 کلینیک تامین اجتماعی ویژه زنان در تهران در دستور کار قرار دارد و تلاش داریم این کلینیک ها در سراسر کشور احداث شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: درحال حاضر دو میلیون و 200 هزار بیمه شده زن کارگر و 400 هزار بازنشسته زن کارگر در جامعه تأمین اجتماعی داریم که تلاش می کنیم تا مشکلات آنها را در قالب چند محور به دولت ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه شناسایی مسائل و مشکلات فرهنگی _ اجتماعی و آسیب های محیط کار و اجتماع برای زنان کارگر، بهداشت جسمی زنان در محیط کار و ارتقای سطح زندگی زنان کارگر را در دولت دنبال خواهیم کرد، افزود: با تلاش دولت توانستیم 50 درصد داروهای نازایی را در بخش تأمین اجتماعی تحت پوشش قرار دهیم و همچنین تجهیز زایشگاه های تامین اجتماعی و کمک به زایمان طبیعی در دستور کار قرار دارد.

ربیعی تأکید کرد: با معاونت زنان ریاست جمهوری همکاری هایی را برای اجرای دستور العمل هایی به منظور ارتقای سطح زندگی زنان کارگر دنبال می کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حضور زنان ایرانی در عرصه کار ایران نکته جدیدی نیست خاطر نشان کرد: هیچ گاه زن ایرانی از عرصه تولید و مشارکت دور نبوده است.

ربیعی ادامه داد: زنان ایرانی از گذشته های دور در قالی باف خانه، شالیزارها، دامداری ها و نظایر آنها فعالیت داشتند و باید گفت که زن ایرانی در دنیای جدید و مدرن وارد فضای کار نشده است.

وی یادآور شد: به عنوان کارگر سال های گذشته از نزدیک با مشکلات زنان کارگر آشنایی دارم و می دانم که کارگران زن مشکلاتی بیش از مردان دارند.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی با بیان اینکه کارگران زن سختکوش تر از مردان هستند تصریح کرد: زنان به علت مدیریت امور منزل با دشواری های کاری بیشتر روبرو هستند.

دکتر ربیعی با اشاره به نامگذاری روز سوم هفته کارگر با عنوان روز کارگر، جوانان، زنان و خانواده گفت: این نامگذاری تنها مسئله صوری و یک یاد کوتاه نیست بلکه نشانگر احترام به فعالیت های زنان زحمتکش کارگر است و نشان دهنده این است که صدای زن کارگر را باید شنید.

وی با ابراز خرسندی از حضور ایت الله هاشمی رفسنجانی در این همایش تاکید کرد: تلاش و رشد شناسه ایست که با نام ایشان تعریف می شود و من دقت نظر و پیگیری ایشان را در مسائل انسانی و به خصوص مسائل و مشکلات زنان تحسین می کنم .

اقتصام(3) ** 9123 **1856

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *