سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۳

به گزارش ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، «یحیی سخنگویی» گفت: قصد داریم مشکلات افراد نابینا را با افزایش ارائه خدمات از سوی سازمان…

به گزارش ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، «یحیی سخنگویی» گفت: قصد داریم مشکلات افراد نابینا را با افزایش ارائه خدمات از سوی سازمان بهزیستی برطرف کنیم و از سوی دیگر وسایل توانبخشی مورد نیاز آنان را براساس تکنولوژی های روز تغییر دهیم.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در ابتدا برای تعدادی از نابینایان در استان های اصفهان، فارس، خراسان رضوی، خوزستان و آذربایجان غربی بسته های آموزشی تدوین شده را ارائه می کنیم که با استفاده از این آموزش ها معلولان در مسیر توانمندسازی حرکت خواهند کرد و در زندگی این افراد تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

سخنگویی گفت: اکنون به سمت پیشرفت تکنولوژی در حرکت هستیم و باید به جای عصای سفید، عصای لیزری در اختیار نابینایان قرار دهیم.

وی با بیان اینکه از 20 سال پیش تاکنون آمار دقیقی در مورد تعداد نابینایان در کشور جمع آوری نشده است، افزود: حدود 150 هزار نابینای مطلق در کشور زندگی می کنند که در هر حال باید به مرور به این افراد برای رفع مشکلات آنها کمک کنیم.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: مبلغ عصای سفید بسیار ناچیز است؛ اما عصای لیزری چهار میلیون تومان ارزش دارد که با توجه به اعتبارات سازمان بهزیستی، اکنون تعداد کمی از آنها را خریداری و در اختیار نابینایان قرار خواهیم داد.

اجتمام ** 9188 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.