سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۰۴

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صارمی زاده بعد از ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی ستاد کنگره سرداران و سه هزار شهید…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صارمی زاده بعد از ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی ستاد کنگره سرداران و سه هزار شهید استان سمنان که با حضور فرمانداران شرق استان در محل فرمانداری شهرستان شاهرود برگزار شده بود تصریح کرد: جلسات اجلاسیه شهدا دارای برکات فراوان بوده که همه ما باید تلاش کنیم اجلاسیه پیش رو به خوبی و در موعد مقرر برگزار شود.

وی، معرفی شهدای دفاع‌مقدس را بسیار با اهمیت دانست و اظهار داشت: کتاب‌های شهدای انقلاب باید زینت‌بخش کتابخانه‌ها و از نفیس‌ترین، با کیفیت‌ترین و بامحتواترین کتاب‌های منتشر شده در کشور باشد.

شهدا عامل وحدت هستند

معاون سیاسی امنیتی استاندار سمنان همچنین با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری این کنگره با تاکید بر اینکه شهدا عامل وحدت هستند افزود: پیام کنگره شهدای استان نیز بایدحاوی این پیام مهم باشد.

صارمی زاده جمع‌آوری آثار شهدا را بسیار مهم ارزیابی کرد و بر جدیت مسئولان برای جمع‌آوری کامل این آثار تاکید کرد و گفت: برگزاری گنگره و اجلاسیه شهدای استان یک رویداد موثر فرهنگی است که تاثیر زیادی بر آحاد جامعه دارد.

وی با اشاره به نامگذاری سالجاری اظهار کرد: همه ما باید با عزم ملی و مدیریت جهادی کنگره شهدای استان را به عنوان یک تکلیف همگانی برگزار کنیم.

صارمی زاده خاطرنشان کرد: همه فرمانداران استان سمنان و اعضای ستادهای کنگره و اجلاسیه شهدا در استان موظفند با برگزاری جلسات به نحوی برنامه‌ریزی کنند که این کنگره و اجلاسیه در خور شأن و شخصیت شهدای استان برگزار شود.

انتشار فرهنگنامه شهدای سمنان در یک مجموعه 9 جلدی

رئیس ستاد کنگره سرداران و 3 هزار شهید استان سمنان نیز در این نشست از انتشار فرهنگنامه شهدای شهرستان سمنان در یک مجموعه 9 جلدی خبر داد و گفت: فرهنگنامه شهدای شهرستان سمنان در یک مجموعه 9 جلدی منتشر شده و فرهنگ نامه شهدای هر شهرستان نیز به تفکیک در حال تهیه و تدوین است که در آینده ای نزدیک منتشر خواهد شد.

سرهنگ عبدالرحیم فریدون تصریح کرد: همدلی و وحدت مسئولان استان سمنان در اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت بی نظیر است و این رویداد بزرگ و بی نظیر در استان سمنان با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگر استان و مسئولان کشوری و لشکری، بسیجیان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هفدهم آبان سالجاری برگزار می شود.

جمع ‏آوری آثار شهدا یکی از دلایل اصلی تعویق برگزاری این کنگره در سمنان بوده است

رئیس ستاد کنگره سرداران و سه هزار شهید استان سمنان با بیان اینکه باید تولید کتاب، فیلم، مستند و … قبل از برگزاری این کنگره انجام شود، افزود: باید در رده‏های قشری برای شهدا و حماسه‏آفرینان سال‏های جبهه و جنگ، آثار و کتاب‏های شاخصی تدارک دیده شود.

فریدون با تاکید بر اینکه جمع‏آوری آثار شهدا یکی از دلایل اصلی تعویق برگزاری این کنگره بوده است، اظهار داشت: جمع‏آوری آثار شهدا و اسناد و مدارکی که درباره آنها وجود دارد، یکی از اصولی است که باید در این کنگره مد نظر قرار می‏ گرفت.

وی تصریح کرد: این اقدام باید انجام می‏شد تا می‏توانستیم اثر، تألیف و کتاب درخور توجهی را به چاپ برسانیم تا آیندگان بدانند که هشت سال دفاع مقدس چگونه گذشت و چه دلاورمردی‏هایی در این سال‏ها انجام شد.

حماسه‏ 8 سال دفاع مقدس باید مستندسازی شود

رئیس ستاد کنگره سرداران و سه هزار شهید استان سمنان گفت: برگزاری اجلاسیه‏های شهرستانی شهدا باید در دستور کار قرار گیرد و جمع‏آوری و تالیف آثار مربوط به شهدا تا قبل از برگزاری کنگره انجام شود.

فریدون با بیان اینکه در سال‏های جنگ تحمیلی حماسه‏های بزرگی آفریده شد که باید مستندسازی شود، اظهار داشت: باید از ظرفیت همه ادارات، دستگاه‏های اجرایی و امکانات استان سمنان برای برگزاری این کنگره بزرگ استفاده شود و از تجارب کنگره‏های استان‏های قبلی بهره برد.

وی گفت: کنگره های شهدا در تعدادی از استان‏های کشور تا امروز برگزار شده است و برگزاری کنگره نباید تنها در قالب یک مراسم یا یادواره دیده شود بلکه باید برنامه‏های خاصی در حاشیه آن تدارک دید و اجرایی کرد.

استان سمنان 14 شهید شاخص ملی دارد

رئیس ستاد کنگره سرداران و سه هزار شهید استان سمنان با بیان اینکه ممکن است شمار روزهای برگزاری این کنگره بیش از یک روز باشد، افزود: همکاری همه ادارات، نهادهای اجرایی و دولتی و مردم در عملیاتی ساختن این کنگره به ویژه برگزاری برنامه ‏های جنبی لازم است.

فریدون با اشاره به اینکه این کنگره در نیمه دوم سالجاری برگزار خواهد شد گفت: کار جمع آوری آثار شهدا که از قبل شروع شده بود در حال نهایی شدن است.

وی با یادآوری اینکه استان سمنان 14 شهید شاخص ملی دارد گفت: برای معرفی آن ها با مشارکت همه بخش های مربوط کار خاص و برجسته انجام خواهد شد و ارائه عملکرد 8 ساله در دوران دفاع مقدس و یادآوری خاطرات گذشته در دستور کار کنگره است.

کنگره سردارن و سه هزار شهید استان سمنان گنجینه ای ارزشمند در خدمت خانواده های معظم شهدا

رئیس ستاد کنگره سردارن و سه هزار شهید استان سمنان با یادآوری آثار و برکات فراوان شهیدان در جامعه اسلامی عنوان کرد: تقارن برگزاری کنگره همزمان با سالگرد سفر پرخیر برکت مقام معظم رهبری به استان سمنان نوید دهنده مراسم معنوی و فرهنگی تاثیر گذار است.

وی گفت: مجموعه فعالیت های انجام شده در ستاد کنگره شهدای استان کارهای سنگین و بزرگ و در سطح ملی است که همچنان ادامه دارد و جمع آوری آثار شهدا اعم از آثار قلمی و شخصی، عکس، وصیت نامه ها و خاطرات و … از فعالیت های ستاد کنگره شهدای استان است که در این راستا تا به حال فعالیت های خوب و ارزشمندی انجام گرفته است.

فریدون افزود: کمیته های جمع آوری آثار شهدا، تدوین و تالیف و برگزاری مراسم و یادواره شهدا در کنگره شهدای استان فعال است و این کنگره به عنوان منبع، مخزن و گنجینه ای ارزشمند در خدمت مردم و خانواده های معظم شهدا است.

رئیس ستاد کنگره سرداران و سه هزار شهید استان سمنان در خصوص تفاوت کار کنگره شهدای استان با سایر استان ها اظهار داشت: در این کنگره برای تمامی شهدا کار انجام شده و می شود ولی در استان های دیگر فقط برای شهدای شاخص در حال انجام فعالیت هستند که این از نقاط مثبت فعالیت های ما در کنگره شهدای استان است.

فریدون در خاتمه گفت: تا زمان برگزاری کنگره، کارها و فعالیت ها ادامه دارد و قبل از اجرای کنگره در هر شهرستان اجلاسیه هر شهرستان نیز برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.