چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۵۵

سلامت نیوز: استاندار تهران با بیان اینکه مردم تهران در 3 ماه گذشته حدود 3 درصد افزایش مصرف آب داشته اند، گفت: اگر…

سلامت نیوز: استاندار تهران با بیان اینکه مردم تهران در 3 ماه گذشته حدود 3 درصد افزایش مصرف آب داشته اند، گفت: اگر مردم تهران در مصرف آب 20 درصد صرفه جویی کنند، تابستان را بدون جیره بندی پشت سر می گذاریم.

حسین هاشمی در گفتگو با مهر افزود: طبق برآورد وزارت نیرو در تابستان امسال اگر مردم 20 درصد مصرف را کاهش بدهند هیچ مشکلی وجود ندارد و جیره بندی آب نخواهیم داشت.

به گفته وی، هرجا که مردم کمک کنند مشکلات برطرف می شود و البته اگر همکاری کنند به نفع خودشان است و می توانیم تابستان را به سلامت پشت سر بگذرانیم.

استاندار تهران با بیان اینکه طی سه ماه گذشته در میزان مصرف آب 2 تا 3.5 درصد افزایش داشتیم اظهار داشت: امیدواریم مردم در تابستان هشدار ها را جدی بگیرند و با صرفه جویی در مصرف آب مانع از جیره بندی آب شوند.

هاشمی تصریح کرد: البته حتی اگر تابستان امسال را بدون جیره بندی آب پشت سر بگذرانیم بایستی برای سالهای آینده فکر اساسی کرد چرا که مشکل کمبود آب در تهران جدی است.

وی در خصوص سلامت آب شرب تهران یادآور شد: در حال حاضر تمام عناصر و املاح آب شور در حد مجاز است و مردم مطمئن باشند که اگر آب شور کوچکترین مشکلی داشته باشد وزارت بهداشت فورا گزارش می دهد.

استاندار تهران در ادامه گفت: وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست باید به صورت مداوم بر منابع آب شور نظارت کرده تا مبادا از نظر نیترات و دیگر املاح خطرناک منابع آب مشکلی داشته باشند.

وی با بیان اینکه استانداری مسئول رسیدگی و مدیریت اقدامات دستگاه های مختلف در خصوص مصرف و سلامت آب است اظهار داشت: تاکنون هیچ گزارش نگران کننده ای در خصوص آب شور دریافت نکرده ایم اما تذکرات لازم را به وزارت نیرو برای نظارت دقیق تر و جدی تر داده ایم تا مشکلی در خصوص آب نیتراته در تهران پیش نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *