شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۱

عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی گفت: مرکز ملی فضای مجازی تاخیر در اجرای شبکه ملی اطلاعات را به وزارت ارتباطات اعلام کرده و…

عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی گفت: مرکز ملی فضای مجازی تاخیر در اجرای شبکه ملی اطلاعات را به وزارت ارتباطات اعلام کرده و پیگیر این موضوع است. وزارت ارتباطات معتقد به اجرای این شبکه است اما در تفسیر اختلاف‌نظرهایی وجود دارد.

رسول جلیلی در گفت‌‌و‌گو با فارس در پاسخ به این سوال که شورایعالی فضای مجازی چارچوب و کلیات شبکه ملی اطلاعات را به تصویب رسانده و به وزارت ارتباطات ابلاغ کرده اما چرا پیگیر اجرای آن نیست، گفت: شورا حق نظارت دارد و تا حدودی نیز پیگیری کرده است. وزارت ارتباطات نیز نگفته که جواب نمی‌دهد بلکه اعلام کرده در اولین فرصت گزارش خواهد داد اما تلقی ما این است که زمان در حال سپری شدن است.

عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی در پاسخ به این سوال که انتقاداتی مبنی بر تاخیر وزارت ارتباطات از وظایف خود درباره اجرای شبکه ملی اطلاعات مطرح است، گفت: اینکه وزارت ارتباطات اقدامی انجام نداده کار سختی است زیرا آنها می‌گویند که کارهایی انجام داده‌‌اند.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه شورا نمی‌تواند پیگیر ریز مسائل اجرایی باشد. مرکز ملی فضای مجازی که در ذیل شورایعالی فضای مجازی ایجاد شده وظیفه نظارت و پیگیری زمانبندی‌ها را دارد. جلیلی تصریح کرد: همچنین معاونت فناوری مرکز ملی فضای مجازی برای نظارت بر پیشرفت شبکه ملی اطلاعات ماموریت دارد.

عضو حقیقی شورایعالی فضای مجازی در پاسخ به این سوال که آیا تاخیر در اجرای شبکه ملی اطلاعات به وزارت ارتباطات اعلام شده، گفت: از آنجا که این وظیفه شورا نیست و وظیفه مرکز است، شورا نیز این موضوع را به وزارتخانه اعلام نکرده اما از مرکز به شورا اعلام شده که پیگیر این موضوع هستند، موارد را به وزارت ارتباطات ابراز کرده، نامه نوشته‌ و پیگیری کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.