پنجشنبه، ۰۹ مرداد ۹۳ - ۰۵:۱۴

سرهنگ معراج ظهیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محورهای اردبیل – آستارا، اردبیل – سراب و مشگین شهر…

سرهنگ معراج ظهیری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محورهای اردبیل – آستارا، اردبیل – سراب و مشگین شهر – اهر در مقایسه با سایر محورهای مواصلاتی استان از ترافیک بسیار سنگینی برخوردار است.

وی گفت: به دلیل ورود بیش از ظرفیت خودرو به داخل شهر سرعین و نبود گنجایش خودروهای ورودی، ترافیک وسایل نقلیه تا چند کیلومتری این شهر ادامه دارد.

ظهیری افزود: سبقت غیرمجاز، تجاوز و انحراف به چپ از عمده تخلفات رانندگی رایج در محورهای مواصلاتی استان بوده به طوری که در چند روز اخیر بر اثر وقوع حوادث رانندگی 2 نفر کشته و 12 نفر نیز مصدوم شده اند.

وی بیان کرد: استان اردبیل یکی از استان های کوهستانی با جاده های دوطرفه غیرمجزا و دارای پیچ های خطرناک است و رانندگان باید با رانندگی مناسب فواصل طولی خود را رعایت و با صبوری رانندگی کنند.

ظهیری گفت: تمهیدات و پیش بینی های لازم برای ساماندهی و هدایت خودروها و روان سازی بار ترافیک در تمام جاده های منتهی به استان از طرفی پلیس راه انجام شده است.

وی اضافه کرد: تیم های پلیس در تمام نقاط ورودی و حادثه ساز استان مستقر شده اند و اگر رانندگان با ماموران پلیس راه همکاری کنند سفر ایمن و بدون حادثه ای در استان انجام می شود.

مدیرعامل هلال احمر استان اردبیل نیز با اشاره به ورود بی سابقه مسافر به استان گفت: با شروع دور دوم سفرهای تابستانی 14پایگاه ثابت و سیار هلال احمردر محورهای ارتباطی استان اردبیل مستقر شد.

بهرام غیبی افزود: از این تعداد 12 پایگاه ثابت است که در محورهای اردبیل – آستارا، اردبیل – مغان – اردبیل – سراب ، اردبیل – خلخال و دو پایگاه سیار نیز در محورهای مشگین – اهر و خلخال – اسالم مستقر و در حال انجام خدمت هستند.

وی بیان کرد: 100 نیروی امدادی در قالب این پایگاه ها هم اکنون مشغول خدمت به مسافران تابستانی هستند.

غیبی اضافه کرد: پایگاه های این جمعیت با اقلام ضروری تجهیز شده اند و در صورت نیاز به مسافران ارایه خدمات می دهند.

587/530/8124

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.