سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۶

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در این نشست توجیهی طرح غنی سازی اوقات فراغت مدارس ضمن تشریح ابعاد و اصول تربیت و نحوه صحیح…

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در این نشست توجیهی طرح غنی سازی اوقات فراغت مدارس ضمن تشریح ابعاد و اصول تربیت و نحوه صحیح ارتباط با جوانان و نوجوانان افزود : آموزش قرآن و اجرای آموزه های این کتاب آسمانی توسعه و پیشرفت جامعه را به دنبال دارد.

ویتصريح كرد: توجه به تربیت صحیح نسل جوان براساس ارزش های قرآنی و  سیره اهل بیت (ع) جامعه را از انحطاط و بد اخلاقی نجات می دهد.

رییس ستاد اقامه نماز با مثبت ارزیابی کردن همکاری شهرداری تهران با وزارت آموزش و پرورش در اجرای طرح نسیم بهشت مدارس  این اقدام را نقطه عطف توجه مسئولان به تربیت صحیح نسل جوان قلمداد کرد.

وی خطاب به روحانیون و بانوان مبلغان که برای اجرای این طرح در مدارس حضور خواهند داشت گفت: برقراری ارتباط موثر با دانش آموزان نیازمند برخورداری از مهارت های کلامی و رفتاری است.

علاوه براین باید در ارایه محتوا و انتخاب احادیث و روایات نیز دقت و حساسیت های لازم به لحاظ شود.

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی خاطرنشان كرد: گفتار نرم، مدارا و مهربانی، استفاده از استدلال، پرهیز از بیان احکام غیر واجب و روایت سهل و شیوا از قرآن مهمترین اصولی است که در  ارتباط با دانش آموزان باید رعایت شود.

گفتني است؛ این نشست به همت اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.