سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۹

فرمانده انتظامی ایلام از ممنوعیت تردد انفرادی زوار از مرز بین‌المللی مهران به عتبات عالیات و کشور عراق خبر داد. سردار «علی دولتی»…

فرمانده انتظامی ایلام از ممنوعیت تردد انفرادی زوار از مرز بین‌المللی مهران به عتبات عالیات و کشور عراق خبر داد.

سردار «علی دولتی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام اظهار کرد: تردد زوار به عتبات عالیات از این مرز فقط با کاروان‌های‌ مجاز حج و زیارت امکان‌پذیر است و تردد انفرادی زوار از این مرز ممنوع است.

وی تأکید کرد: هرگونه تردد انفرادی زوار از این مرز در همه ایام سال ممنوع است لذا تقاضا داریم مردم تنها در قالب کاروان‌های سازمان حج و زیارت برای سفر زیارتی به‌ویژه در ماه‌های محرم و صفر به عتبات عالیات اقدام کنند.

دولتی بابیان اینکه تدابیر لازم برای ممانعت و جلوگیری از تردد انفرادی زوار در مرز بین‌المللی مهران اتخاذشده و به هیچ عنوان به این‌گونه سفرها اجازه خروج و ورود داده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از نیم میلیون نفر در 16 روز از ماه‌های محرم و صفر از مرز مهران به کشور عراق تردد کردند.

فرمانده انتظامی ایلام ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن ایام محرم باید در زمینه ورود و خروج، بهداشت، حمل‌ونقل، تجهیز سیستم و اسکان زائران عتبات عالیات در این مرز بین‌المللی برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد تا مشکلی به وجود نیاید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *