سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۹

فرمانده انتظامی ایلام از ممنوعیت تردد انفرادی زوار از مرز بین‌المللی مهران به عتبات عالیات و کشور عراق خبر داد. سردار «علی دولتی»…

فرمانده انتظامی ایلام از ممنوعیت تردد انفرادی زوار از مرز بین‌المللی مهران به عتبات عالیات و کشور عراق خبر داد.

سردار «علی دولتی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام اظهار کرد: تردد زوار به عتبات عالیات از این مرز فقط با کاروان‌های‌ مجاز حج و زیارت امکان‌پذیر است و تردد انفرادی زوار از این مرز ممنوع است.

وی تأکید کرد: هرگونه تردد انفرادی زوار از این مرز در همه ایام سال ممنوع است لذا تقاضا داریم مردم تنها در قالب کاروان‌های سازمان حج و زیارت برای سفر زیارتی به‌ویژه در ماه‌های محرم و صفر به عتبات عالیات اقدام کنند.

دولتی بابیان اینکه تدابیر لازم برای ممانعت و جلوگیری از تردد انفرادی زوار در مرز بین‌المللی مهران اتخاذشده و به هیچ عنوان به این‌گونه سفرها اجازه خروج و ورود داده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از نیم میلیون نفر در 16 روز از ماه‌های محرم و صفر از مرز مهران به کشور عراق تردد کردند.

فرمانده انتظامی ایلام ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن ایام محرم باید در زمینه ورود و خروج، بهداشت، حمل‌ونقل، تجهیز سیستم و اسکان زائران عتبات عالیات در این مرز بین‌المللی برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد تا مشکلی به وجود نیاید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.