سه شنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۷ - ۱۰:۳۸
ترس از پرواز

ترس از پرواز موضوع است که برای هر فردی در اولین مسافرت هوایی پیش آمده و برای همگان نیز در آینده پیش خواهد آمد…

ترس از پرواز موضوع است که برای هر فردی در اولین مسافرت هوایی پیش آمده و برای همگان نیز در آینده پیش خواهد آمد اما بعضی ها بعد از چند بار پرواز با هواپیما این امر برایشان عادی می شود و برای عده ای دیگر همچنان ترس از پرواز دلهره آور خواهد بود . بنابراین اگر شما نیز جز دسته دوم هستید ما امروز راهکارهایی را به شما معرفی خواهیم رد که می تواند در غلبه بر ایت ترس به شما کمک کند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

ترس از پرواز البته وقتی که هواپیما در فرودگاه بلند می شود و یا اینکه فرود می آید ، اجتباب ناپذیر است اما در برخی از افراد استرس حاصل از چنین وضعیتی ، مشکلات فراوانی روحی را برایشان به وجود می آورد.

ترس از پرواز و البته ترس از ارتفاع در بعضی از افراد به صورت حاد دیده می شود ، اما کسی در ردیف این آدم ها قرار دارید می توانید با انجام پند راهکار ساده بر این امر غلبه کند.

سرف یک وعده غذای کامل قبل از پرواز : برای غبله بر ترس از پرواز بهتر است که قبل از پرواز ، یک وعده غذایی که نه چرب و تند و نه پر نمک باشد مانند یک تکه نان سبوس دار و تخم مرغ میل کنید. پرواز با شکم خالی باعث به هم خوردن حال تان خواهد شد.

ترس از پرواز

مدیتیشن قبل از پرواز را فراموش نکنید : بسیاری از افرادی که حال شان در طول پرواز بد می شود ، از پرواز می ترسند و همین امر نیز سبب بیماری آن ها می شود. اگر می ترسید اندکی پیش از سفر مدیتیشن کنید تا کمی آرام شوید. این کار سبب خواهد شد که وضعیت معده و شکم نیز بهتر شود. یکی دو روز قبل از پرواز تصور کنید که در حال سوار شدن داخل هواپیما هستید و بلند شدن هواپیما از روی زمین را نیز تصور کنید.

ترس از پرواز

برای رهایی از ترس از پرواز حال بد به خودتان راه ندهید : اگر پس از سوار شدن داخل هواپیما احساس دل آشوبی داشتید، به خود تلقین کنید که حال تان خوب است. به صندلی تکیه داده و به طور نرمال نفس بکشید. یادتان باشد که نیازی به نفس های عمیق نیست و همین روند طبیعی ورود و خروج هوا می تواند به بهبود حال تان کمک کند.

ترس از پرواز

در هواپیما راحت ترین وضعیت را برای خودتان ایجاد کنید  : ترس از پرواز با ایجاد وضعیت بد حتما تشدید خواهد شد بنابراین کفش های تخت و راحت بپوشید تا بتوانید در صورت لزوم آن ها را از پاهای تان خارج کنید. سخت نگیرید و کاملا راحت باشید. دریچه هوای خنک کننده بالای سر خود را نیز روشن کنید تا هوا در اطراف تان به جریان در آید.

ترس از پرواز

خوردنی هایی با مزه زنجیل و نعناع مصرف کنید : هم زنجیل و هم نعناع سبب بهبود وضعیت دل آشوبی تان می شوند و بهترین گزینه ها در حین پرواز به شمار می آیند. هر دو هم مزه خوبی دارند و هم وضعیت شکم شما را بهتر می کنند. می توانید از مهماندار پرواز خواهش کنید که این آبنبات ها را در اختیارتان قرار دهد.

ترس از پرواز

طب فشاری را دست کم نگیرید : طب فشاری یکی از راهکارهایی است که می تواند وضعیت معده شما در طول پرواز را بهبود بخشد. به آرامی و با انگشت شست، ناحیه ای از مچ دست که از آن به Nei-Kuan یاد می شود را فشار دهید. این منطقه در محل اتصال مچ دست به قسمت فوقانی دست است. حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه این منطقه را فشار دهید تا آرامش بیشتری پیدا کنید.

ترس از پرواز

آب خنک بخورید : پیش از آنکه وارد هواپیما شوید، در طول پرواز و پس از آن تا آنجا که می توانید آب بنوشید. نوشیدن آب سبب خواهد شد که احساس دل آشوبی کمتری داشته باشید. از خوردن قهوه و نوشیدنی های گازدار نیز پرهیز به عمل آورید. اگر نمی توانید آبنبات های نامبرده در گزینه های قبلی را میل کنید و قادر نیستید از نوشیدن نوشابه نیز صرفنظر کنید، به ازای هر یک فنجان نوشابه، همان مقدار آب بنوشید.

ترس از پرواز

در صورت امکان نزدیک پنجره بنشینید و به دور دست نگاه کنید : اگر بخواهید به افق خیره شوید مسلم است که بهترین مکان برای انجام این کار نشستن در کنار پنجره است. نگاه کردن به ابرها خصوصیات مثبت دیگری نیز دارد. زمانی که چشم ها متوجه حرکت نباشند، نشانه های کمتری از حال بد را به مغز گزارش می کنند و به کاهش میزان دل آشوبی و سرگیجه می انجامد.

ترس از پرواز

با این حال هنوز کاملا مشخص نیست که چرا دانشمندان بر آن باور هستند که نگاه کردن به افق می تواند میزان اضطراب افراد را کاهش بدهد اما این تصور وجود دارد که نگاه کردن به یک سطح ثابت و پایدار می تواند حس بهتری را در افراد به وجود آورد. زمانی که احساس می کنید حال تان خوب نیست، خصوصا زمانی که هواپیما تکان های شدیدی می خورد به افق خیره شوید، این کار دل آشوبی تان را کاهش خواهد داد.

از مطالعه پرهیز کنید : مطالعه کردن سبب خواهد شد که حرکت را بیشتر احساس کنید و دل آشوبی شما نیز افزایش پیدا کند. کتاب را بسته و به افق خیره شوید. مطمئن باشید با این کار وضع معده شما نیز بهتر خواهد بود.

ترس از پرواز

[highlight]منبع[/highlight]   rd

13 دیدگاه برای “ترس از پرواز با این راهکارهای ساده از شما دور خواهد شد ؟”

 1. جهانبخش گفت:

  منم از پرواز میترسم😐

 2. حمیدی گفت:

  من با خوندن این مطلب هم استرس بهم دست داده

 3. شبنم گفت:

  ترس نداره که

 4. حمیدرضا گفت:

  ترس از ارتفاع از بچگی باهام بوده دست خودم نیست

 5. بنیامین گفت:

  ترس هیچ معنی نداره

 6. مرضیه گفت:

  قرص ضد استرس هم میشه خورد

 7. مهربان گفت:

  فقط یه بار ترس داره

 8. هاجر گفت:

  تک تک این روش هارو امتحان میکنم

 9. آرش گفت:

  ترس سوار شدن در هواپیما برای من یه کابوسه

 10. مهرداد گفت:

  اولا خیلی استرس داشتم ولی الان واسم عادی شده

 11. Baran گفت:

  من امتحان کردم ترسم نمیریزه

 12. روناک گفت:

  مدتیشن رو ترجیح میدم خیلی بهم کمک میکنه

 13. نیکو گفت:

  خیلی هم سخت نیست چشاتو ببندی آروم میشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *