چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۰

استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: اهداف اجتماعی طرح بزرگ آبیاری تحت فشار 146 هزار هکتاری استان از اهداف اقتصادی آن قوی‌تر است. به گزارش خبرگزاری…

استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: اهداف اجتماعی طرح بزرگ آبیاری تحت فشار 146 هزار هکتاری استان از اهداف اقتصادی آن قوی‌تر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان‌وبلوچستان، علی اوسط هاشمی در نخستین جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی استان افزود: این طرح با نگاه انسانی برای ماندگاری مردم شکل گرفته و نشات گرفته از نگاه بلند دولت در شرایط سخت اقتصادی کشور است که در سفر ریاست محترم جمهور و جمعی از اعضاء هیات دولت پایه‌ریزی و در مدت زمانی کوتاه مقدمات اجرایی شدن آن فراهم شد.

استاندار سیستان‌وبلوچستان در ادامه اظهار کرد: مردم سیستان بیش از 10 تا 15 سال با سختی‌ها و مشکلات ناشی از خشکسالی دست و پنجه نرم کرده و به‌ اجبار راه کوچ و مهاجرت اجباری را در پیش گرفته بودند و اجرای چنین طرح‌هایی در واقع به نجات مردم این منطقه از آسیب آوارگی و کوچ اجباری کمک می‌کند.

هاشمی در ادمه خواستار برگزاری جلسات شورای فنی، علمی و نظارتی شد و گفت: این شورا می‌تواند نقشی برجسته در بررسی مراحل مختلف و نظارت بر اجرای درست پروژه داشته باشد.

وی تغییر الگوی کشت در استان را با توجه به محدودیت منابع آبی امری اجتناب‌ناپذیر دانست و گفت: تغییر الگوهای کشت شرط مولد بودن و امری کاملا ضروری برای بهره‌وری بیشتر است که باید به تدریج در استان ترویج شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.