ترویج و احیای امر به معروف و نهی از منکر کاری تخصصی و دینی است

استاندار اردبیل گفت: ترویج و احیای امر به معروف و نهی از منکر یک کار تخصصی و دینی است و جزو رکن اساسی اسلام می‌باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در اردبیل، جلسه اصلی ستاد احیای امر به معروف و نهی ازمنکر استان با حضور استاندار و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در سالن شهید باهنر استانداری برگزار شد.

در این جلسه «مجید خدابخش» استاندار اردبیل بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های دولتی و مردمی در احیا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر در استان تأکید و خاطرنشان کرد: دامنه و گستره‌ی امر به معروف و نهی از منکر بسیار وسیع بوده و باید با رویکرد فرهنگی در ترویج، گسترش و احیای این شعائر اسلامی تلاش کرد.

وی با اشاره به اینکه ترویج و احیای امر به معروف و نهی از منکر یک کار تخصصی و دینی است و جزو رکن اساسی اسلام می‌باشد، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی دخیل باید مشارکت و همکاری همه جانبه را در راستای ترویج این شعائر اسلامی برای اجرای هر چه بهتر برنامه‌های این هفته داشته باشند.

استاندار اردبیل ادامه داد: ما همگان وظیفه داریم تا با الگوگیری از نهضت عاشورا، درس عزت و آزادگی گرفته و فرهنگ و قیام امام حسین(ع) که همان احیای امر به معروف و نهی منکر و حفظ ارزش‌های اسلامی است به نسل جدید و نسل‌های آینده به نحو شایسته منتقل کنیم.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان هم‌چنین در بخش دیگری از سخنانش نجات و امنیت جامعه را در عمل به این دو فریضه مهم الهی دانست و گفت: اساس نبوت پیامبران الهی نیز بر امر به معروف و نهی از منکر استوار بوده است که با توجه به اهمیت موضوع باید همه نسبت به آن حساس باشند، چون فلسفه‌ی قیام عاشورا بر احیای امر به معروف و نهی از منکر بود.

در ادامه «جلیل بابازاده» دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل نیز برنامه‌های هفته‌ی احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر را تشریح و خاطرنشان کرد: در راستای گسترش فریضه‌ی امر به معروف و نهی از منکر هر سال از اول تا هفتم محرم به‌عنوان هفته‌ی احیای امر به معروف و نهی از منکر گرامی داشته می‌شود.

وی تذکر لسانی، پیام مهربانی و نظارت همگانی را شعار هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و افزود: امسال، برنامه‌های مختلفی از سوی اعضای ستاد احیای استان پیش‌بینی شده است که در طول هفته‌ی اول ماه محرم اجرا می‌شود.

دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل برگزاری همایش استانی، فضاسازی مناسب شهر، برگزاری تجمع و راهپیمایی در تجدید میثاق با بزرگ عامل فریضه امر به معروف و نهی از منکر امام حسین(ع) و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در نخستین نماز جمعه ماه محرم را از دیگر برنامه‌های این ستاد دانست.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*