چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۱

به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ˈاکبر ترکانˈ چهارشنبه در دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران در…

به گزارش ایرنا از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ˈاکبر ترکانˈ چهارشنبه در دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران در بندر جاسک، افزود: احداث خط لوله خط لوله آکتائو ـ جاسک و خط لوله گاز ترکمنستان ـ جاسک، این بندر را به محور قطب تقاضای انرژی در خاورمیانه تبدیل می کند.

مشاور ریس جمهوری تصریح کرد: مطالعات و تجارب بین المللی نشان می دهد که تبدیل جاسک به منطقه ویژه اقتصادی باعث توسعه سواحل مکران می شود.

وی ادامه داد: انتقال و اتصال خط هفتم سراسری گاز به جاسک با هدف صادرات گاز به عمان، معادلات عرضه و تقاضای گاز در سطح منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقصادی؛ استقرار نیروی دریایی درسواحل مکران را در رونق صنعتی کشور موثر دانست و افزود: استقرار نیروی دریایی در سواحل مکران و امکان بهره برداری مشترک به امکانات فرودگاهی و زیستی باعث ایجاد و رونق تمدن صنعتی در ساحل دریای عمان می شود.

دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی ایران؛ امروز با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد و تا فردا پنجشنبه ادامه خواهد داشت. ک/2

7195/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.