پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۶

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، وی این مطلب را پیش از سفر به ترکمنستان در صدر یک هیات اقتصادی برای مذاکرات در باره…

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، وی این مطلب را پیش از سفر به ترکمنستان در صدر یک هیات اقتصادی برای مذاکرات در باره انعقاد قرارداد تجارت آزاد با این کشور و شرکت در مراسم گشایش نمایشگاه سازه عشق آباد عنوان کرد.

این نمایشگاه با عنوان ˈعشق آباد اکسپو بیلد 2014ˈ با حضور شرکت های مختلف ساختمانی کشورهای مختلف از جمله 117 شرکت بزرگ ساختمانی ترکیه برگزار می شود. در نمایشگاه ترکمنستان فرآورده های صنعت ساختمان سازی، ماشین آلات مورد استفاده در این صنعت، سامانه گرمایشی و سرمایشی، الکتریک و الکترونیک و روشنایی سازه ها به عرضه می شود.

زیبکچی گفت: شرکتهای خدمات مهندسی و پیمانکاری ترکیه تاکنون عهده دار اجرای 881 طرح در کشورهای مختلف شده اند که ارزش آنها بالغ بر 40.9 میلیارد دلار است.

وزیر اقتصاد ترکیه، ترکمنستان را شریک مهم تجاری ترکیه در آسیای مرکزی خواند و افزود: در سال گذشته صادرات ترکیه به این کشور با 32.4 درصد افزایش به 1.9 میلیارد دلار و واردات این کشور از ترکمنستان با 115.4 درصد افزایش به 654 میلیون دلار رسید.

زیبکچی دستور کار اصلی گفت و گوهای رسمی خود با مقامات ترکمنستان را برقراری تجارت آزاد بین دو کشور اعلام کرد و گفت: در این راستا قرارداد مربوط به انعقاد تجارت آزاد بین دو کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

خاورم/2011**230**1651

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.