جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۷

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم این هفته نماز جمعه در قزوین به امامت حجت الاسلام محمد حسن باریک بین در مسجدالنبی برگزار شد….

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم این هفته نماز جمعه در قزوین به امامت حجت الاسلام محمد حسن باریک بین در مسجدالنبی برگزار شد.

حجت الاسلام باریک بین در خطبه های این هفته نماز جمعه با تبریک ولادت حضرت علی اکبر(ع) و اشاره به روز جوان گفت: باید به گونه ای رفتار کنیم تا مساجد و منبرهای ما از حضور جوانان پر باشد و از این نیروی بانشاط برای شادابی جامعه بیشتر استفاده کنیم.

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: جوانان باید شرایط امروز خود را درک کنند و بدانند قبل از آنها چه جوانان متعهدی توانستند با نثار خون خود از مال و ناموس و خاک کشور جانانه دفاع کنند و با حضوری ایثارگرانه در صحنه نبرد شجاعت را به منصه ظهور رساندند.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: در دوران پس از پیروزی و دوران دفاع مقدس هم جوانان کشور به صحنه آمدند و با طی کردن پله های ترقی در علم و دانش و فنآوری ها موجب افتخار کشور شدند و عزت ایران اسلامی را محقق کردند.

حجت الاسلام باریک بین یادآورشد: جوانان با مطالعه تاریخ گذشته انقلاب و تامل در آن باید بدانند چه وظیفه ای دارند و آیا می توانند در آینده تاریخ کشور سربلند شوند و تاثیرگذار باشند.

وی افزود: شاید برخی بگویند دوران فعلی برای جوانان سخت است زیرا در معرض انواع ابزار و رسانه های اطلاع رسانی قرار دارند اما همین امکانات می تواند آن ها را در مسیر درست هم کمک کند و اگر اینترنت آنها را در معرض تهدید قرار داده می توانند از آن برای کسب اطلاعات دینی و اخلاقی هم براحتی برخوردار شوند.

تهذیب نفس و خودسازی وظیفه نسل جوان است

امام جمعه موقت قزوین اظهارداشت: مهمترین وظیفه نسل جوان در شرایط کنونی تهذیب نفس و تکمیل ایمان خود است و اگر به اخلاق روی آورند می توانند در سازندگی علمی و فرهنگی هم نقش آفرین باشند.

وی اضافه کرد: جوانان باید از فرصت بدست آمده بخوبی استفاده کرده و خود را به جایگاههای مهم علمی برسانند و با احاساس مسئولیت در آینده کشور نقش مهمی ایفا کنند.

باریک بین گفت: جواان لازم است با رسیدن به بصیرت و آگاهی و مسئولیت پذیری در تحولات جامعه نقش بیشتری ایفا کنند و به آینده کشور حساس باشند.

تقدیر از حضور مردم در مراسم ارتحال

خطیب جمعه قزوین با گرامیداشت یاد امام راحل اظهارداشت: هر سال که می گذرد عشق و ارادت مردم به بنیانگذار جمهوری اسلامی بیشتر می شود و امسال هم با حضور بیش از 11 هزار نفر از استان قزوین در مرقد امام راحل بار دیگر شاهد تجدید میثاق دوستداران امام بودیم که جای تقدیر دارد.

وی افزود: مردم سالاری دینی و ولایت فقیه دو میراث ارزشمند امام راحل است که با نگاهی به سرنوشت کشورهای منطقه می توان اهمیت این نعمات الهی و وجود رهبری را درک کرد.

حجت الاسلام باریک بین یادآورشد: اگر امروز انقلاب مصر به سرانجام نمی رسد و با کودتای نظامی سرنوشت مردم عوض می شود تنها به دلیل نبود رهبری مقتدر و آگاه در این کشور است لذا باید قدر ولایت فقیه و رهبری و رهنمودهای ایشان را بدانیم و به آن عمل کنیم.

وی گفت: در مراسم ارتحال امسال هم رهنمودهای راهگشای رهبری می تواند ما را نسبت به وضعیت داخلی و خارجی آگاه کرده و با توجه به آن می توانیم از مشکلات و تهدیدها عبور کنیم.

باریک بین گفت: در برابر چالش های درونی باید مواظب باشیم تا خط امام، اندیشه ها و آرمانهای بنیانذار انقلاب به فراموشی سپرده نشود و در برابر تهدید خارجی هم باید هوشیار باشیم تاآسیب نبینیم.

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: استقلال، نفوذناپذیری در برابر دشمن، شناخت دوست و دشمن و رفتار مناسب با دوستان و تلاش بیشتر می تواند مسیر آینده کشور را بخوبی ترسیم کند و اگر جامعه ای سستی و تنبلی را پیشه کند هرگز به سعادت نخواهد رسید.

حفظ وحدت و دوری از اختلاف

امام جمعه موقت قزوین یادآورشد: همه منابر و اهل علم و تقوی و تریبونهای نماز جمعه باید در مسیر دوری از تفرقه و تقویت وحدت و انسجام جامعه بکار گرفته شود در غیر این صورت مردم اسیب خواهند دید.

باریک بین از مواضع اصولی کشورمان در برابر تحولات سوریه قدردانی کرد و گفت: سیاست خارجی ایران در برابر انتخابات سوریه درست و منطقی بود و بیش از 70 درصد مردم سوریه با شرکت در انتخابات رئیس جمهور خود را اتخاب کردند که قابل احترام است.   

وی افزود: چرا آمریکا در این شرایط می گوید انتخابات سوریه معنا ندارد اما در مصر نظر دیگری می دهد، در حالی که نیمی از مردم مصر در رای گیری شرکت نکردند و این انتخابات محصول یک کودتای نظامی بود اما آمریکا هرگز آن را محکوم نکرد لذا به نظر می رسد اگر انتخابات در کشوری با منافع آمریکا هماهنگ باشد مورد تائید غربیهاست و اگر با منافع آنها تضاد داشته باشد هرگز مورد تائید آمریکا قرار نخواهد گرفت که باید مردم جهان این موضوع گیریها را بدقت رصد کنند و به اهداف استکبار پی ببرند

امام جمعه موقت قزوین در خصوص شهادت ایت الله سعیدی، رعایت تقوی و پرهیزگاری و تحقق عدالت در جامعه از سوی دولتمردان هم مطالبی بیان کرد.
.
   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.