یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۱

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران،‌ به بهانه پایان مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2014 برزیل آمار و ارقام بازی‌های این دوره…

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران،‌ به بهانه پایان مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2014 برزیل آمار و ارقام بازی‌های این دوره را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در پایان مرحله یک چهارم نهایی تیم‌های برزیل، آلمان،‌ هلند و آرژانتین موفق به صعود به مرحله نیمه نهایی شدند. بر این  اساس برزیل در مرحله نیمه نهایی باید به مصاف آلمان برود و تیم‌های هلند و آرژانتین نیز باید با یکدیگر روبه‌رو شوند. 

متوسط تعداد گل‌ها در هر مسابقه: 2.6 

متوسط کارت‌های قرمز و زرد در هر مسابقه: 56.8 دقیقه

متوسط پاس‌های هر تیم: 389

متوسط زمان بازی واقعی در هر مسابقه: 56.8 دقیقه

برترین گل‌ها: کلمبیا با 12 گل (9 گل در حین بازی و 3 گل از ضربات ایستگاهی)

هجومی‌ترین تیم: بلژیک با 91 شوت به سمت دروازه‌بان حریفان

پاس دهنده‌ترین تیم: آلمان با 2938 پاس

دفاعی‌ترین تیم: کاستاریکا با خنثی کردن 144 تلاش برای گلزنی به این تیم

بهترین بازیکنان: به ترتیب دیوید لوییس مدافع برزیل، جیمز رودریگز هافبک کلمبیا، کریم بنزما مهاجم تیم فرانسه، آرین روبن مهاجم هلند، فرتونگن مدافع بلژیک، نیمار مهاجم برزیل، تیاگو سیلوا مدافع برزیل، پریسیچ هافبک کرواسی، ژورو مدافع سوییس و توماس مولر مهاجم تیم آلمان.

برترین گلزن: جیمز رودریگز از تیم کلمبیا با 17 شوت به سمت دروازه بان حریفان و 6 گل

دونده‌ترین بازیکن: سلسو بورگس بازیکن تیم کرواسی با 60 هزار و 421 متر دوندگی

بازیکنی که بیشترین پاس کامل را داده است: فیلیپ لام که 408 پاس کامل داده است این یعنی نسبت پاس‌های کامل او برابر است با 6/86 درصد

بهترین دروازه‌بان: کیلور ناواس از تیم کرواسی با مهار 21 شوت به سمت دروازه این تیم و دریافت دو گل

پر گل‌ترین مسابقه: پیروزی 5 بر 2 فرانسه مقابل سوئیس با هفت گل

پر موقعیت‌ترین مسابقه: برد 2 بر یک بلژیک مقابل آمریکا با 52 شوت به سمت دروازه تیم 

پرخطاترین مسابقه: تساوی یک بر یک کرواسی مقابل یونان با 6 کارت زرد، یک کارت زرد دوم و یک کارت قرمز

پر پاس‌ترین مسابقه: برترین 2 بر یک آلمان مقابل الجزایر با 1444 پاس منتظر گل 160 در مرحله نیمه نهایی

گلی که هیگواین آرژانتینی در مقابل بلژیک به ثمر رساند، گل شماره 159 جام بیستم و آخرین گل جام جهانی 2014 برزیل تا قبل از نیمه نهایی بود بازی هلند و کاستاریکا در وقت قانونی و اضافی گلی نداشت.

بازی آخر مرحله یک چهارم نهایی 2014 برزیل در وقت قانونی و اضافی هیچ گلی در بر نداشت و هلند در ضربات پنالتی کاستاریکا را حذف کرد تا همچنان گل شمار جام بیستم عدد 159 را نشان بدهد.
 
159 گل در 60 بازی برابر است با میانگین 65/2 گل در ازای هر بازی در جام بیستم هر چه بازی‌ها به مراحل بالاتر رفت و حساس‌تر شد، گل‌های کمتری رویید و  معدل گل بازی به بازی و مرحله به مرحله پایین‌تر آمد.

تا به حال آخرین گل جام بیستم را هیگواین آرژانتینی زده است حیمیز رودرنگیز کلمبیایی هم آقای گل جام است این ستاره 6 گل دقایق قبل از حذف کلمبیا گل شمار 158 جام را از روی نقطه پنالتی درون دروازه برزیل  کاشت گل شمار 159نیزگل صعود آرژانتین به نیمه گل صعود آرژانتین به نیمه نهایی بود حالا منتظر گل شماره 160 جام هستیم.
 
 انتهای پیام/
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.