پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۴۲

تیم فوتبال فولاد ایران در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در قطر به تساوی بدون گل برابر السد دست…

تیم فوتبال فولاد ایران در دیدار رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در قطر به تساوی بدون گل برابر السد دست یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فولاد، تنها نماینده باقی مانده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا که از ساعت 20 و 30 دقیقه در قطر به مساف السد قطر رفته بود در پایان به یک تساوی بدون گل دست یافت.

شاگردان حسین فرکی پس از قهرمانی در فصل سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران، در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رودرروی السد قطر قرار گرفتند.

در 30 دقیقه ابتدای بازی دو تیم بیشتر به محک زدن یکدیگر پرداختند و بازی به نوعی پایاپای دنبال می شد. اتفاق مهم نیمه نخست، مصدومیت یکی از بازیکنان فولاد بود که در نتیجه آن، حسین فرکی ناگزیر شد که نخستین تعویض خود را به صورت اجباری انجام دهد.

چند دقیقه بعد از این اتفاق، سروش رفیعی، دیگر بازیکن فولاد با خطای قطری ها سرنگون شد و دقایقی بیرون از زمین چمن به مداوا پرداخت. همچنین ساسان انصاری، در دقیقه 32 با خطای شدید بازیکن کره ای السد به زمین افتاد تا پزشکان فولاد، یک دقیقه ای هم به مداوای او بپردازند.

خطا روی انصاری به قدری شدید بود که داور می توانست بازیکن السد را اخراج کند اما به یک کارت رزد قناعت کرد.

دقیقه 38، السد به سمت دروازه فولاد نزدیک شد اما شوت بازیکن این تیم را سوشا مکانی مهار کرد و بلافاصله با پرتابی بلند به میانه میدان ضدحمله‌ای را ترتیب داد. در ادامه لوسیانو پریرا و دو بازیکن فولاد با پاس های تند و تیز به دروازه السد نزدیک شدند و در نهایت هم پریرا با شوتی محکم عبدالرحمن سید، دروازه بان السد را به واکنش واداشت.

با آغاز نیمه دوم، هر دو تیم تمایل بیشتری برای رسیدن به گل پیدا کردند. نخستین خطر را فولادی ها بر روی دروازه میزبان ایجاد کردند اما شوت محکم عبدالله کرمی از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه به بیرون رفت.

در ادامه السد هم می توانست به گل برسد اما سوشا مکانی شوت بازیکن السد را که از داخل محوطه جریمه زده بود، مهار کرد.

در ادامه و در دقیقه 55، اسماعیل شریفات از سمت راست به دروازه السد نزدیک شد و شوت محکمی را روانه ان کرد اما توپش با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 61، پریرا از فاصله حدودا 35 متری دروازه السد را هدف گرفت اما شوت محکم او را دروازه بان السد به کرنر فرستاد.

دقیقه 70، خلفان ابراهیم، ملی پوش السد تقریبا با مکانی تک به تک شد اما شوت او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 80 چیزی نمانده بود که نخستین گل بازی به ثمر برسد اما ضربه محکم و خطرناک پریرا از داخل محوطه جریمه با واکنش بسیار خوب دروازه بان السد همراه شد و به کرنر رفت. در ادامه هم ضربه کرنر ارسالی را پریرا با ضربه ای آکروباتیک قطع کرد اما این بار توپش از بالای دروازه به بیرون رفت.

* چند نکته درباره دیدار السد – فولاد

اتکای قطری ها در بازی امشب بیشتر به کاپیتان نامدار و اسطوره ای آنها، یعنی رائول گونزالس بود. حضور این بازیکن در بازی برابر فولاد، صحنه‌های جالبی را برای علاقه مندان به فوتبال در ایران ایجاد کرده بود.

السد قطر در مرحله گروهی با سپاهان ایران هم گروه بود. دیدار رفت دو تیم 3 بر 2 به سود السد خاتمه یافت و سپاهان در دیدار برگشت در اصفهان با 4 گل حریف قطری را شکست داد اما در نهایت السد به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت و سپاهان از دور مسابقات حذف شد.

در مرحله گروهی و دیدارهای السد برابر سپاهان، رائول گونزالس غایب بود.

بازی امشب، دیدار رفت دو تیم بود که در قطر برگزار شد. دیدار برگشت هفته آینده در اهواز انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.