یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۵۸

سلامت نیوز: معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمان گفت: باید همه مربیان مهدکودک‌های استان کرمان در تابستان جاری به اجبار تست سلامت…

سلامت نیوز: معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان کرمان گفت: باید همه مربیان مهدکودک‌های استان کرمان در تابستان جاری به اجبار تست سلامت روانی شده و در صورت تائید، اجازه کار خواهند داشت وگرنه عذر آنها را خواهیم خواست.

“آزیتا سعیدی” در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: در استان کرمان 600 مهدکودک شهری و روستایی تحت نظارت بهزیستی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: البته مهدهایی نیز زیرنظر آموزش و پرورش، تبلیغات اسلامی و دارالقرآن‌ها فعالیت می‌کنند که موازی کاری‌ها مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

سعیدی تصریح کرد: مهدکودک‌های تحت نظارت بهزیستی دارای مجوز بوده و در تابلو ورودی مهد نیز ثبت شده که دارای مجوز رسمی هستند.

وی درباره نظارت بر مهدهای کودک بیان کرد: نظارت بر مهدکودک‌ها بسیار مهم است و کارشناسانی در مهدهای کودک ستاد و شهرستان‌ها فعال هستند که آموزش دیده و آگاه به شیوه نظارت و پیگیری کار نظارت را ماهانه و یا در بازه زمانی کوتاه تر انجام می‌دهند.

معاون اداره کل بهزیستی استان کرمان گفت: در این نظارت‌ها مولفه‌های موردنظر در مهدهای کودک چک و در طول سال مرتباً کار انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته همه مهدهای کودک استان کرمان در یک فرجه زمانی مورد ارزیابی قرار گرفته و طبق دستورالعمل در پنج مولفه نیروی انسانی، ایمنی و تجهیزات، فضای فیزیکی، بهداشت و تغذیه و آموزش ارزیابی شدند.

سعیدی اظهارکرد: روال سالانه این‌گونه است و براین اساس مهدکودک‌ها در درجه بندی سه ستاره، دو ستاره، یک ستاره و بی ستاره قرار می‌گیرند.

وی افزود: در استان کرمان مهدهای سه ستاره وجود دارد اما تعداد محدود و کم است و تلاش می‌کنیم مهدهای یک ستاره و بی ستاره را با ارائه آموزش‌ها ارتقا دهیم و در این راستا از مهدهای سه ستاره درخواست کرده‌ایم در زمینه آموزش با مهدهای درجه پایین تر همکاری کنند.

معاون اجتماعی بهزیستی استان کرمان با تشکر از مهدکودک‌های سه ستاره که همه موارد را رعایت می‌کنند، بیان کرد: فعالیت مهدهای یک ستاره و بی ستاره مشروط بوده و با آنها نشست‌هایی داشته و تذکر داده‌ایم که با برگزاری آموزش‌ها و مرحله دیگر ارزیابی، در صورت رفع شدن مشکلات، اجازه فعالیت خواهند داشت و در غیر این صورت نمی‌توانند فعالیت کنند.

وی در ادامه افزود: همه مهدکودک‌های تحت نظارت بهزیستی مجهز به دوربین مداربسته بوده و نصب دوربین در کلیه مهدها اجباری است.

سعیدی تصریح کرد: گزینش نیروی انسانی مهدکودک‌ها توسط مدیر مهد انجام می‌شود و بهزیستی تنها شرایط مربی را اعلام می‌کند و تعیین سلامت روانی مربیان از مواردی است که باید در گزینش افراد لحاظ شود.

وی با اشاره به اتفاق اخیر در یکی از مهدکودک‌های کشور گفت: با این مسئله به این نتیجه رسیدیم که باید تعیین سلامت روانی را خودمان انجام دهیم و در حال بستن قرارداد با مرکز مشاوره بوده و باید همه مربیان مهدکودک های استان کرمان در تابستان جاری به اجبار تست سلامت روانی شده و در صورت تائید، اجازه کار خواهند داشت وگرنه عذر آنها را خواهیم خواست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.