شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۱۱:۱۱

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از تسریع در آبرسانی به عشایر منطقه سرگچینه بویراحمد خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از تسریع در آبرسانی به عشایر منطقه سرگچینه بویراحمد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد غلام‌محمد زارعی در جمع عشایر سرگچینه با بیان این‌که باید برای خدمت به عشایر در این استان همه توان خود را به کار گیریم، گفت: مردم استان ما همه ریشه در زندگی عشایری دارند و نباید اجازه دهیم که زندگی عشایری به فراموشی سپرده شود.

زارعی افزود: استان ما در همه صحنه‌ها به دلیل روحیه عشایری و حفظ این روحیه در صف اول دفاع از انقلاب قرار داشته و امروز وظیفه همه است که به عشایر کمک کنند.

وی سپس با بیان این‌که در منطقه عشایرنشین سرگچینه سه طایفه عشایری اعم از بهمنیاری، عبداللهی و سادات زندگی مسالمت‌آمیزی در کنار یکدیگر دارند، اظهار کرد: این مردم در بسیاری خدمات از جمله آب و برق و جاده در تنگنا هستند و باید برای رفع این مشکلات چاره‌جویی اساسی کرد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با بیان این‌که یک چاه آب عمیق در این منطقه از ۲۰ سال قبل حفر شده است، افزود: برای راه‌اندازی این چاه همه مسئولان پای کار بیایند، همان‌گونه که شرکت توزیع برق قول داده که ترانس مربوط به آن را تهیه کند.

زارعی با بیان این‌که باید عشایر را نسبت به زندگی خود امیدوار کنیم و اجازه ندهیم تا مشکلات بر آن‌ها غلبه کند، گفت: اولین و نخستین کاری که در منطقه عشایری سرگچینه انجام خواهیم داد و از همین امروز پی‌گیر آن هستیم، تأمین آب آشامیدنی است.

وی یکی از ویژگی‌های عشایر این منطقه را در توجه به امر کشاورزی دانست و اضافه کرد: آن‌ها علاوه بر دامداری می‌توانند کشاورزی را نیز در کنار خود داشته باشند و در وهله بعد آب مورد نیاز کشاورزی آن‌ها را مد نظر قرار خواهیم داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *