پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۵:۵۸

 به گزارش خبرنگار مهر، صولت مرتضوی عصر پنج شنبه در نشست مشترک شهرداری و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در محل هتل ولایت…

 به گزارش خبرنگار مهر، صولت مرتضوی عصر پنج شنبه در نشست مشترک شهرداری و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در محل هتل ولایت اظهار کرد: کمک دولت و مجلس برای نوسازی ناوگان فرسوده اتوبوس مشهد، نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم رضوی و تخصیص اعتبار 100 درصدی قطار شهری مطالبه شهرداری مشهد است.

وی با بیان اینکه مشهد 3 میلیون جمعیت دارد و پذیرای 25 میلیون زائر داخلی و خارجی در سال است؛ افزود: این شهر به تعبیر امام خمینی(ره) پایتخت ایران اسلامی است.

شهردار مشهد گفت: کلانشهرها از جمله مشهد با چالش‌هایی در مسیر مدیریت شهری  روبه روهستند و توقع ما از کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی توجه به در خواست های  مدیران شهری مشهد به عنوان پایتخت معنوی است.

مرتضوی بر تعامل بین  شهرداری مشهد و آستان قدس تاکید و گفت: مدیریت هماهنگ و تنگاتنگ میان دستگاهای استان و آستان قدس برقرار است اما آستان قدس هم در خصوص موقوفات نمی تواند خلاف شرایط وقف عمل کند و در چارچوب  رعایت  وقف کمک های لازم را داشته است.

وی گفت: برآیند نظر مدیرت کلان شهرها چند سرفصل  است و اگر بحث مدیریت واحد و یکپارچه محقق شود کلان شهرهای کشور نجات خواهند یافت.

مرتضوی عنوان کرد: یک میلیون و صد هزار نفر در بافت حاشیه شهر مشهد در خانه های با استحکام بسیار پایین زندگی می کنند که بیم آن هست که با زلزله ای پنج ریشتری این خانه ها فرو بریزد.

شهردار مشهد بر ضرورت پیگیری مطالبات 3 هزار میلیاردی  شهرداری مشهد از دستگاهای دولنی تاکید کرد و گفت: درست است که دولت با مشکلات مالی مواجه است و این مطالبات را در بودجه سنواتی نمی شود پیش بینی کرد اما دولت می تواند این مطالبات را با تهاتر املاک و مستغلات پرداخت کند.

وی به احداث زائر سراهای ارزان قیمت در مشهد و کمک شهرداری مشهد به استانهای کشور با در اختیار گذاشتن زمین و پروانه رایگان در محدوده حرم رضوی اشاره کرد و از نمایندگان خواست تا به منظور احداث زائرسراهای ارزان قیمت برای زائران کم درآمد اعتباری پیش بینی کنند.

مرتضوی در خواست کرد تا الزام قانونی برای ارائه خدمت دستگاه های خدمت رسان در بافت های فرسوده در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.