دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۰۷

به گزارش خبرنگار مهر، غلام محمد زارعی بعدازظهر دوشنبه در بازدید از پروژه احداث موزه یاسوج افزود: میراث فرهنگی هویت تاریخی و شناسنامه…

به گزارش خبرنگار مهر، غلام محمد زارعی بعدازظهر دوشنبه در بازدید از پروژه احداث موزه یاسوج افزود: میراث فرهنگی هویت تاریخی و شناسنامه جامعه است و موزه ها به حفظ این هویت بشر کمک زیادی می کنند.

زارعی بیان کرد: وجود آثار تاریخی و باستانی به جا مانده از گذشتگان در کهگیلویه بویراحمد ظرفیتی برای جذب گردشگران داخلی وخارجی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بر تسریع در احداث موزه یاسوج تاکید کرد و گفت: این موزه می تواند پیشینه این منطقه را به مردم کشورمان و سایر نقاط جهان معرفی کند.

نماینده بویراحمد و دنا تصریح کرد: نگهداری و حفظ میراث ماندگار کهگیلویه وبویراحمد مستلزم ایجاد زیرساختهایی همچون موزه است.

زارعی حفظ میراث فرهنگی را وظیفه ای همگانی دانست و افزود: آموزش همگانی از طریق رسانه ها و مطبوعات و بالا بردن فرهنگ نگهداری از آثار باستانی از عوامل مهم حفاظت از میراث فرهنگی است.

وی بر اختصاص بودجه کافی برای حفظ و مرمت آثار باستانی و جلب مشارکت های مردمی در این زمینه تاکید کرد.

موزه یاسوج 75درصد پیشرف فیزیکی دارد

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد هم در این بازدید پیشرفت فیزیکی ساختمان موزه یاسوج را 75 درصد عنوان کرد.

محمود باقری افزود: سال گذشته به دلیل کمبود اعتبار عملیات اجرایی این پروژه متوقف شده بود.

باقری بین کرد: امسال 450 میلیون تومان اعتبار برای این پروژه پیش بینی شده است که در تلاش هستیم با جذب اعتبارات ملی این پروژه را به اتمام برسانیم.

وی عنوان کرد: این پروژه همچنین نیاز به هشت هزار متر مربع زمین برای محوطه سازی دارد.

باقری محل کنونی موزه یاسوج را بسیار کوچک دانست و گفت: هشت هزار شیء ارزشمند در موزه وجود دارد که تعداد کمی از آنها در معرض دیده عموم قرار گرفته اند.

به گزارش خبرنگار مهر، این پروژه یکی از مصوبات سفرهای استانی دولت قبل است که عملیات اجرایی آن به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *