شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۵

نماینده‌ی مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری، تسریع در روند توسعه‌ی متروی شهر تبریز را خواستار شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی…

نماینده‌ی مردم آذربایجان‌شرقی در مجلس خبرگان رهبری، تسریع در روند توسعه‌ی متروی شهر تبریز را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی آذربایجان‌شرقی، آیت‌الله «هاشم هاشم‌زاده‌ی هریسی» در نشستی با مدیران سازمان قطار شهری تبریز، با تأکید بر ضرورت توجه‌ی اساسی به توسعه‌ی مترو در کلان‌شهرهایی چون تبریز گفت: باید با اولویت قائل شدن برای برطرف کردن مشکلات حمل و نقل شهری زیرساخت‌های لازم را برای حمل و نقل عمومی به ویژه مترو فراهم کرد.

وی با ارج نهادن به تلاش‌های چندین ساله‌ی مدیران، کارکنان و کارگران سازمان قطار شهری در رشد و اعتلای فرهنگ شهر و آماده‌سازی فاز نخست، کار کردن و خدمت به مردم را از عبادت برتر دانست و از پرسنل این سازمان خواستند که این فرصت را مغتنم شمرده و با در نظر گرفتن رضای خدا به خدمت مشغول باشند.

هاشم‌زاده هریسی با بیان اینکه تلاش‌ها و پیگیری‌های آقای «هاشمی رفسنجانی» باعث شد دولت وقت در زمان جنگ تحمیلی با وجود مشکلات اقتصادی و مخالفت‌های زیادی از طرف برخی برای ایجاد مترو در تهران اقدام کند، افزود: شاید ترافیک شهری در آن زمان چندان بعنوان معضل شناخته نشده بود که ایجاد مترو را از دوراندیشی‌های ایشان می‌توان به حساب آورد.

وی، از نخستین سری واگن‌های قطار شهری نیز بازدید کرد و طول مسیر فاز نخست را با قطار در حال تردد در خط طی کردند و «پشمینه‌آذر» مدیرعامل سازمان قطار شهری و مترو تبریز نیز گزارشی از روند اقدامات ارائه کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *