یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۴

به گزارش ایرنا، ˈهوشنگ بازوندˈ روز شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان لرستان، از عملکرد برخی بانک ها دراین زمینه به…

به گزارش ایرنا، ˈهوشنگ بازوندˈ روز شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان لرستان، از عملکرد برخی بانک ها دراین زمینه به عنوان حق وتو یاد کرد و افزود: طرح های اشتغالزا در کارگروه تصویب شده و پس از ارجاع به بانک دچار مشکل شده اند که عملا موجب سرگردانی و ناامیدی سرمایه گذاران می شود.

وی ادامه داد: پرداخت این تسهیلات مصوبه صریح شورای عالی اشتغال است و اینکه برخی بانکها هم اکنون شرط و شروطی برای پرداخت تسهیلات اعمال می کنند، به دور از انتظار است.

استاندار لرستان گفت: در جلسه شورای عالی اشتغال تمامی مدیران عامل بانکهای کشور حضور داشته و شروطی در خصوص منابع و مصارف در نظر گرفته نشده بنابراین این مشکل بانکی باید تا پایان ماه جاری بررسی و برطرف شود.

بازوند ادامه داد: مدیران عامل بانکهای استان نیز با رویکرد حل مساله اقدام کنند چراکه از بانکها انتظار می رود نهایت همکاری خود را در راستای رفع مشکل بیکاری استان با توجه به نرخ بالای بیکاری لرستان و همچنین مشکلات اقتصادی موجود در این استان، داشته باشند.

وی با تقدیر از بانک های سپه و رفاه به دلیل پرداخت به موقع تسهیلات، گفت: مدیران دستگاههای اجرایی و بانکها، وضعیت اقتصادی استان را از نزدیک درک کرده اند و نباید اجازه دهند اینگونه مشکلات در استان ایجاد شود.

وی افزود: بانک های عامل پرداخت این تسهیلات نیز نباید شرط و شروطی برای مجریان طرح های مصوب بگذارند و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات در استان بکار بگیرند، چراکه استان های دیگر این مصوبات را اجرایی کرده و هیچگونه شرط و شروطی برای مجریان طرح قائل نشده اند.

7269/1625

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.