شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۵۳

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ،مجید قزوینیان اظهار کرد: در حال حاضر 25 کمباین بومی در شهرستان ابهر وجود دارد که جوابگوی…

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ،مجید قزوینیان اظهار کرد: در حال حاضر 25 کمباین بومی در شهرستان ابهر وجود دارد که جوابگوی نیازهای این شهرستان نیست.

وی تصریح کرد: از اولویت‌ها و الزامات جهاد کشاورزی ابهر پرداخت تسهیلات برای خرید کمباین است.

رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ابهر ابراز کرد: برای خرید ادوات دنباله‌بند تراکتور، انواع سم‌پاش‌ها، بذر کارهای کشت مستقیم، انواع کمباین ایرانی و خارجی نیز تسهیلات پرداخت می‌شود.

قزوینیان با بیان اینکه متقاضیان دریافت وام باید از طریق جهاد کشاورزی تقاضای خود را مکتوب کنند، بیان کرد: این تسهیلات صرفا به صاحبان تراکتور تعلق می‌گیرد که این افراد باید دارای پروانه و مجوز برای تراکتور بوده و تاییدیه جهاد کشاورزی مبنی بر کشاورز بودن را داشته باشند.

وی افزود: برای تامین اعتبار مورد نیاز هریک از ادوات کشاورزی 20 درصد اعتبار توسط کشاورز تامین و 80 درصد مابقی به صورت تسهیلات بانکی با کارمزد پایین به کشاورزان اعطا می‌شود.

رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی ابهر گفت: برای برخی ادوات که با کمبود آن در شهرستان مواجه‌ایم نظیر سم‌پاش‌های بوم‌دار کمک بلاعوض تعلق می‌گیرد چرا که برای مبارزه به هنگام با آفاتی نظیر سن گندم و برای ارتقای کیفی و کمی محصولات، سمپاشی به موقع ضرورت دارد.

وی با اشاره به اینکه ادوات و ماشین‌آلات با عمر 10 سال فرسوده محسوب می‌شود، عنوان کرد: فرسودگی ادوات و ماشین‌آلات این شهرستان 35 درصد است.

قزوینیان با اشاره به اینکه در شهرستان خدابنده تمامی مراحل کاشت و برداشت محصولات دیم این شهرستان به صورت کاملا مکانیزه انجام می‌شود، اظهار کرد: استفاده از ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی افزایش بهره‌وری زمین‌های کشاورزی را به دنبال دارد.

انتهای پیام /م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.