پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۰۵

محبوب تیزپاز نیاری روز چهارشنبه در جمع بسیجیان پایگاه شهید فروتنی و ساکنان بلوار احمدنیا در مسجد قمسال خوی اظهار کرد: متاسفانه در…

محبوب تیزپاز نیاری روز چهارشنبه در جمع بسیجیان پایگاه شهید فروتنی و ساکنان بلوار احمدنیا در مسجد قمسال خوی اظهار کرد: متاسفانه در خوی ساخت و سازهای غیرمجاز بسیار بیشتر از ساخت و سازهای قانونی است و این یعنی اینکه ما با دست خود در شهر بافت فرسوده ایجاد می کنیم.

وی گفت: با اینکه ساخت و ساز غیرمجاز در تمام شهرهای کشور صورت می گیرد ولی وقتی از شهری با پیشینه چند هزار ساله فرهنگی و مذهبی سخن می گوییم باید این میزان کاهش فاحشی را در بر داشته باشد.

وی اظهار کرد: تفکیکهای غیر مجاز زمین بر اساس نقشه های غیر استاندارد و عدم تمایل به پرداخت عوارض های قانونی از سوی واسطه ها در طول سالهای گذشته، عملا شهر خوی را با مشکلات عدیده ای روبه رو کرده است.

شهردار خوی گفت: حاصل تفکیک های غیر قانونی، زمین های قولنامه ای است که شهرداری باید تدابیر قانونی و دقیق برای رفع مشکلات این زمینها پیدا کند.

وی افزود: بودجه شهرداری عامل محرکه توسعه و عمران شهری است که بر همین اساس، بودجه سال 93 به همت مجموعه کارکنان شهرداری، با نگرشی توسعه مدار و ایجاد جهش عظیم عمرانی در سال جدید تدوین شد و با همدلی و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر به تصویب رسید که نسبت به سال گذشته 222/5 درصد افزایش دارد.

وی اضافه کرد: بودجه سال جاری شهرداری خوی مبلغی افزون بر 900 میلیارد ریال است که 30 درصد از این بودجه صرف هزینه های جاری و 70 درصد آن نیز برای پروژه های عمرانی هزینه می شود که با توجه به بودجه مصوب، حجم کارهای عمرانی بیش از سه برابر نسبت به سال گذشته افزایش می یابد.

7128/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.