جمعه، ۰۵ آبان ۹۶ - ۰۹:۱۷
تشخیص افت قند خون افراد دیابتی به کمک سگ ها

تشخیص افت قند خون افراد دیابتی به کمک سگ ها موضوعی تحقیقی است که محققان دانشگاه کمبریج جدیدا به آن پی برده اند.چرا…

تشخیص افت قند خون افراد دیابتی به کمک سگ ها موضوعی تحقیقی است که محققان دانشگاه کمبریج جدیدا به آن پی برده اند.چرا که قوه‌ی بویایی فوق‌العاده قوی سگ ها به پیشرفت‌هایی در علم پزشکی همچون موضوع تشخیص افت قند خون در بیماران دیابتی کمک می کند.در ادامه با میهن پست همراه شوید.

تشخیص افت قند خون افراد دیابتی تا به امروز تنها از طریق آزمایش خون – در آزمایشگاه و یا دستگاه های تست قند خون – امکان پذیر بوده است اما محققان در پژوهش جدیدی پی برده‌اند با افت قند خون در افرادی که به دیابت نوع یک مبتلا هستند، میزان ایزوپرن در نفس فرد از حد طبیعی بیشتر می‌شود؛ و نکته‌ی جالب اینکه سگ‌ها می‌توانند این ماده‌ی شیمیایی را بو کرده و تشخیص دهند.

محققان در این مطالعه سطح قند خون ۸ زن مبتلا به دیابت نوع یک را به تدریج پایین آوردند و مواد شیمیایی تنفس آنها را بررسی کردند. آنها پی بردند که میزان ایزوپرن بازدم در زنانی که قند خون پایین داشتند، افزایش پیدا کرد.

تشخیص افت قند خون افراد دیابتی به کمک سگ ها

بعضی از افرادی که به دیابت مبتلا هستند از سگ‌های تربیت‌شده‌ای استفاده می‌کردند که هنگام افت قند خون به آنها هشدار می‌داد. دانشگاه کمبریج در رویدادی مطبوعاتی اشاره کرد که وقتی قند خون یک زن پایین می‌آمد، سگ‌اش به سمت او آمده و پنجه‌هایش را روی شانه‌ی او می‌گذاشت. این سگ به این شکل به او هشدار می‌دهد که در معرض خطر افت قند خون قرار دارد.

حالا که دانشمندان می‌دانند که چرا سگ‌ها قند خون پایین را در انسان‌ها تشخیص می‌دهند، می‌توانند ابزارهای تشخیص قند خون جدیدی بسازند. مثلا یک دستگاه آنالیزکننده‌ی تنفس یا چیزی شبیه به آن که بتواند سطح ایزوپرن بازدم را مانیتور کند، می‌تواند عملکرد بینی سگ را داشته باشد.

[highlight]منبع[/highlight]  The Verge

9 دیدگاه برای “تشخیص افت قند خون افراد دیابتی به کمک سگ ها ؟”

 1. عباسي گفت:

  حیوون با وفا

 2. ميثمي گفت:

  ایول به این سگا

 3. كامي گفت:

  خیلی خوبه

 4. مهلا گفت:

  تشخیصشون قطعا خیلی بهتر از دستگاه های الکیه

  1. علي گفت:

   دستگاه ها معمولا خطاشون زیاده

 5. حسني گفت:

  سگ حیوونه باهوشیه

 6. سهيلا گفت:

  حیوونه همیشه نگران

 7. اسما گفت:

  آخی عزیزم
  حیوون خوب

 8. احسان گفت:

  دمش گرم 😄

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *