شنبه، ۰۷ بهمن ۹۶ - ۱۱:۵۳
تشخیص دروغگویی

تشخیص دروغگویی در افراد با ۷ نشانه کاربردی موضوعی است که امروز در میهن پست به آن پرداخته و شما نیز برای تشخیص…

تشخیص دروغگویی در افراد با ۷ نشانه کاربردی موضوعی است که امروز در میهن پست به آن پرداخته و شما نیز برای تشخیص دروغگویی اطرافیانتان می توانیداین راهکارها را به کار بگیرید اگر چه در میان تمامی مردم با ملیت و ادیان مختلف دروغ گفتن در حقیقت  یکی از بزرگترین بی‌اخلاقی‌هایی است . برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

تشخیص دروغگویی و یا این که تشخیص راست گفتن و یا نگفتن فردی، یک موضوع چالشی در ارتباطات است اما راه‌هایی وجود دارد که بتواند نشان دهد یک فرد راست می‌گوید یا دروغ:

۱ – یک دروغگو چطور صحبت می‌کند؟

7 نشانه کاربردی برای تشخیص دروغگویی

اگرچه تغییر در صدای یک فرد می‌تواند اخطاری به عنوان یک نشانه برای تشخیص دروغگویی باشد اما کارشناسان معتقدند برای تشخیص اینکه آیا فرد دروغ می‌گوید یا نه شما باید نحوه صحبت کردن او و الگوی نفس‌کشیدنش را زیر نظر بگیرید. اگر هر کدام از این دو مورد سرعت گرفته باشد یا اینکه آهسته شده باشد،‌ احتمال اینکه همه آنچه که در حال شنیدنش هستید راست باشد، بسیار کم خواهد بود.

۲ – او در برابر سوال ساده شما چه واکنشی نشان می‌دهد؟

7 نشانه کاربردی برای تشخیص دروغگویی

وقتی از فردی سوال سختی بپرسید،‌ حتی اگر به دوردست‌ها هم خیره شود اتفاق عجیبی نیفتاده است اما زمانی که از فردی سوال ساده‌ای بپرسید و او نگاهش را از نگاه شما بدزدد،‌ حق دارید که درباره دروغگویی‌اش مشکوک شوید. به همین سادگی.

۳ – یک دروغگو چطور لبخند می‌زند؟

7 نشانه کاربردی برای تشخیص دروغگویی

یک لبخند ساده گاهی می‌تواند ماسک را از احساسات واقعی هر فردی بردارد. بنابراین برای شناسایی فرد دروغگو توجه بسیاری به نحوه لبخندزدن او کنید؛ همانطور که بقیه حرکاتش را زیر نظر دارید. شاید موفق شوید احساس واقعی‌ای را که او سعی در پنهان کردنش دارد،‌ کشف کنید؛ احساسی که می‌تواند ترس، عصبانیت یا اشمئزاز باشد. یادتان باشد وقتی لبخندی صادقانه و واقعی است که در چهره یک فرد هم لب‌ها بخندد و هم چشم‌ها.

۴- یک آدم دروغگو چه می‌گوید؟

7 نشانه کاربردی برای تشخیص دروغگویی

یک فرد دروغگو معمولا از استفاده از واژه‌هایی مانند «اما»، «به جز»، «در حالیکه» و «نه» پرهیز می‌کند؛ چرا که آنها با افکار وسیع پیچیده به مشکل برمی‌خورند. آنها همچنین از واژه «من» هم کمتر استفاده می‌کنند. آنها سعی می‌کنند سراغ داستان‌های طولانی نروند و کمتر از ضمایر شخصی استفاده کنند.بررسی دقیق این نکات برای تشخیص دروغگویی بسیار مهم است .

۵ – به صورتش دقت کنید ؟

7 نشانه کاربردی برای تشخیص دروغگویی

شاید یک لبخند دلنشین بتواند احساسات صادقانه شما را گول بزند اما آنچه که در چهره یک فرد دروغگو اتفاق می‌افتد چیزی نیست که به شما در تشخیص دروغگویی کمک کند . کارشناسان می‌گویند در این روش باید خیلی به آنچه که در چهره طرف مقابلتان اتفاق می‌افتد دقیق شوید. اگرچه شناسایی فرد دروغگو از این طریق کار دشواری است اما با دقت زیاد می‌توانید تشخیص بدهید که آیا طرف مقابل شما دروغ می‌گوید یا خیر چرا که معمولا گونه‌های فردی که دروغ می‌گوید سرخ می‌شود و دلیلش هم این است که فرد تا حدودی عصبی است و عصبانیت باعث سرخ‌شدن صورت، به‌خصوص گونه‌ها می‌شود.

از دیگر نشانه‌هایی که می‌توانید تشخیص بدهید فرد مقابلتان دروغ می‌گوید، گشادشدن سوراخ‌های بینی، گاز گرفتن لب‌ها،‌ نفس‌های عمیق و سریع پلک‌زدن است. در واقع این نشانه‌ها هر کدام به این معناست که مغز در حال اضافه‌کاری است!

۶ – آیا زبان بدن، یک دروغگو را لو می‌دهد؟

7 نشانه کاربردی برای تشخیص دروغگویی
برای اینکه مچ یک دروغگو را بگیرید، خیلی مهم است که رفتار کلی او را بسنجید. یک خصیصه برای تشخیص فرد دروغگو شناخته‌ شده که در هماهنگی بین رفتارهای کلی در کنار ژست او،‌ از جمله صورت،‌ بدن، صدا و گفتارش در تعامل با یکدیگر دیده می‌شود. یک دروغگو ممکن است دست‌ها و پاهایش را به درون بدن خود جمع کند و حرکت‌هایش را حین گفت‌وگو به حداقل برساند و تلاش کند هر حرکتی در کمترین حالت ممکن اتفاق بیفتد. یک دروغگو ممکن است دست‌هایش را پشت سرش رها کند و حرکت بدهد چون این حرکت نوعی بی‌قراری ناشی از عصبی بودن است.

 

۷ – آیا یک فرد دروغگو رفتار نامشخصی دارد؟

7 نشانه کاربردی برای تشخیص دروغگویی

کارشناسان معتقدند تغییرات در اساس رفتاری یک فرد – اینکه به طور کلی چگونه رفتار می‌کند – نکته‌ای است که شما باید در آن حسابی دقت کنید. شما باید رفتارهای این فرد را در ژست‌هایش،‌ نحوه گفتار،‌ توناژ صدا و حرکات دست‌هایش با آنچه که از قبل از او دیده و می‌شناختید مورد بررسی قرار بدهید. یعنی آنچه را که در موقعیت فعلی برابر شما نشان می‌دهد با آنچه که قبلا از وی دیده‌اید مقایسه و ارزیابی کنید چون وقتی فردی دروغ می‌گوید این رفتارها تغییر می‌کند.

 

[highlight]منبع [/highlight]   rd

4 دیدگاه برای “تشخیص دروغگویی در افراد با ۷ راهکار و نشانه کاربردی ؟”

 1. زانا گفت:

  ادم با دروغ هیچوقت به هیچ جا نمیرسه

 2. راضیه گفت:

  خیلی مفیده.این رفتارارو از خیلیا دیدم و بعدهم فهمیدم که حرفشون حقیقت نداشته

 3. تانیا گفت:

  با شناختن این نشانه ها دروغگوهارو بشناسیم تا دروغ ریشه کن بشه

 4. رستاخیز گفت:

  دروغگویی اخلاق بدیه و حتی یک دروغ باعث میشه فرد دروغگو از چشم بیفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.