جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۵

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: در بسته بهداشتی طرح تحول نظام سلامت، پوشش جامع و همگانی مردم و پوشش عادلانه خدمات سلامت در…

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: در بسته بهداشتی طرح تحول نظام سلامت، پوشش جامع و همگانی مردم و پوشش عادلانه خدمات سلامت در اولویت قرار دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی اظهار داشت: در بسته جامع بهداشتی که در قالب طرح تحول نظام سلامت در کشور اجرایی می شود، مشارکت مردمی و مشارکت دستگاههای بین‌بخشی بسیار پررنگ دیده شده است همچنین ارایه خدمات جامع بهداشتی به اقشار محروم جامعه، حاشیه شهرها و اقشار کم درآمد در اولویت این طرح است.

وی این طرح را الگوی مناسبی برای پرهیز از کمیت و توجه به کیفیت خدمات بهداشتی عنوان و تصریح کرد : تا کنون بسته‌های خدمتی حوزه بهداشت بر بهداشت و پیشگیری از بیماریهای واگیردار تاکید داشت ولی هم اکنون وزارت بهداشت در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت، علاوه بر پیشگیری از بیماریهای واگیردار، بر پیشگیری از بیماریهای غیرواگیردار نیز تاکید دارد.
هاشمی افزود: در طرح تحول بهداشت، پوشش جامع و همگانی مردم و پوشش عادلانه خدمات سلامت در اولویت قرار دارد.
وزیر بهداشت بر تلاش در راستای کاهش نگرانی مردم از عدالت در سلامت تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا مردم در هیچ نقطه ای از کشور نگرانی از عدالت در دسترسی به خدمات سلامت نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.