چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۴

استاندار اردبیل دستاوردهای سفر رئیس جمهور به اردبیل را تشریح کرد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مجید خدابخش، استاندار اردبیل در نشست…

استاندار اردبیل دستاوردهای سفر رئیس جمهور به اردبیل را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مجید خدابخش، استاندار اردبیل در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان اردبیل دستاوردهای سفر رئیس دولت تدبیر و امید به استان اردبیل را تشریح کرد.

خدابخش مهمترین دستاورد سفر رئیس‌جمهور به اردبیل را تخصیص 100 درصدی اعتبارات پروژه‌های زیرساختی استان عنوان و اظهار کرد: تخصیص 100 درصدی اعتبارات در این بخش به رشد وتوسعه صنعت، تولید و اقتصاد استان کمک خواهد کرد.

وی از اتصال قسمتی از منطقه مغان (شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی) به منطقه آزاد ارس خبر داد و تصریح کرد: مهمترین خصوصیت این منطقه سهولت سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از رفع قوانین محدود‌ کننده نظیر مالیات، گمرک است که به راحتی سرمایه‌گذاری‌ها انجام شده و با تکیه بر دانش، فناوری و تکنولوژی‌های مناسب تجارت رونق گرفته و شاهد کاهش بیکاری‌ها خواهیم بود.

استاندار اردبیل با اشاره به اعلام آمادگی یک شرکت سرمایه‌گذاری برای فعال کردن منطقه ویژه اقتصادی نمین، خاطرنشان کرد: در این زمینه مشاوری انتخاب شده تا ظرف ماه‌های آینده توسط این شرکت سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی نمین فعال‌تر شود.

خدابخش همچنین از آمادگی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای احداث نیروگاه بادی و ساخت دو هتل پنج ستاره در اردبیل و سرعین خبر داد و افزود: در جریان سفر رئیس‌جمهور به استان، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای راه‌اندازی مرکز دوم دیالیز در اردبیل 500 میلیون تومان، تجهیز بیمارستان خلخال 500 میلیون تومان و مشگین‌شهر نیز 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص داد و در کنار آن قرار است در سه رشته دستیاری جراحی، ‌قلب و روانپزشکی در مقطع تخصص جذب دانشجو در این استان انجام شده و 10 پزشک متخصص نیز برای حضور در مناطق محروم به پزشکان متخصص استان افزوده شود.

رئیس شورای اداری استان اردبیل با اشاره به افزایش تخت بیمارستان ترومای اردبیل از 24 تخت به 124 تخت، تصریح کرد: با اینکه تعداد 124 تخت بیمارستانی برای بیمارستان تروما بیش از حد نیاز استان به نظر می‌رسد اما اجرایی شدن این پروژه می‌تواند به عنوان طرح توسعه بیمارستان امام خمینی مورد توجه قرار گیرد.

استاندار اردبیل ادامه داد: اجرایی شدن خط انتقال و شبکه پایاب و آبی کردن اراضی شمال استان به میزان 83 هزار هکتار از دیگر دستاوردهای سفر رئیس‌جمهور به استان است که این خود می‌تواند به تولید محصولات با ارزش افزوده بالا کمک کند.

وی افزود: برای پروژه راه‌آهن اردبیل-میانه نیز در این سفر 207 میلیون یورو معادل 730 میلیارد تومان اختصاص یافته که از محل فاینانس این پروژه اجرایی خواهد شد.

خدابخش در پایان از مدیرکل روابط عمومی و روابط بین‌الملل استاندار خواست تا ترتیبی اتخاذ کند خبرنگاران بصورت مرتب و زمان‌بندی شده از پروژه‌ها بازدید و پیشرفت آنها را رصد کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.