پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۸

سرپرست اداره‌ کل‌ پست استان یزد ضمن اشاره به برنامه‎‎های متنوع هفته پست در این استان، به تشریح سرویس‎‎های پستی فعال و جدیدی…

سرپرست اداره‌ کل‌ پست استان یزد ضمن اشاره به برنامه‎‎های متنوع هفته پست در این استان، به تشریح سرویس‎‎های پستی فعال و جدیدی که در استان به زودی راه‎‎اندازی خواهد شد، پرداخت.

مسعود دهقان در گفت‏‏‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه یزد، با تبریک هفدهم مهرماه روز جهانی پست و با اشاره به نام‌گذاری 14 تا 20 مهرماه به عنوان هفته پست، به اهمیت و نقش پست به عنوان پل موثر ارتباطی دولت و مردم و نیز درگاه ارائه خدمات برای جلوگیری از ترافیک، صرفه‌جویی در منابع و ارتقای بهره‌وری ملی با استفاده از خدمات متنوع پستی، اشاره کرد.

وی در ادامه از راه‎‎اندازی سرویس نوین نوبت‌دهی به بیماران با هماهنگی بیمه سلامت، سرویس ثبت‌نام متقاضیان دریافت کارت ملی هوشمند با هماهنگی اداره کل ثبت احوال و هم‌چنین احیای سرویس پست مالی در باجه‎‎های پستی در آینده نزدیک خبر داد.

وی هم‌چنین به معرفی برخی از سرویس‎‎‌های خدمات نوین پستی اشاره کرد و در مورد سرویس پست تلفنی 193 گفت: در این سرویس مشتری به جای مراجعه مستقیم به دفاتر پستی با شماره تلفن 193 تماس می‌گیرد و در اسرع وقت متصدیان پستی به نشانی فرستنده مراجعه کرده و مرسولات را بر اساس مقررات قبول و به مقصد مورد نظر ارسال می‌نمایند.

دهقان استفاده از این سرویس پستی را گامی موثری در جلوگیری از ترافیک و کاهش آلودگی هوا و صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های غیر ضروری شهروندان خواند.

وی یکی دیگر از سرویس‌های جدید پستی استان را سرویس TLS نام برد و در این مورد توضیح داد: از طریق این سرویس، زمان‏‏‌بندی توزیع مرسولات در مقصد در سه بازه زمانی به انتخاب مشتری در باجه‎‎های قبول مرسولات پستی انجام می‎‎شود.

دهقان یکی دیگر از خدمات پستی جدید استان را سرویس بازار الکترونیک و پست خرید اینترنتی ذکر کرد و منظور از این سرویس را فراهم کردن امکان خرید آسان در تمام استان‏‏‌های کشور با توجه به انتخاب و تنوع کالا و خدمات، صرفه‌جویی در وقت و هزینه‏‏‌ها، برخورداری از شبکه‏‏‌ای مطمئن در قبول و حمل و نقل و توزیع کالا و حذف قید زمان و مکان در خرید فروش خواند.

سرپرست اداره ‌کل ‌پست استان سرویس پست‌یافته را از دیگر سرویس‎‎های پستی فعال در استان برشمرد و گفت: در این سرویس اسناد و مدارکی که از سوی مردم یافت می‎‎شود و در صندوق‏‏‌های پستی انداخته می‎‎شود، جمع‏‏‌آوری و در سیستم ثبت می‎‎شود و مردم می‏‏‌توانند با مراجعه به دفاتر پستی و پرکردن فرم مشخصات درخواست کنند تا مدارک برای‌شان ارسال شود. هم‌چنین افرادی که در هر کدام از استان‎‎های کشور مدارک‌شان را گم می‌کنند می‎‎توانند از طریق شبکه پستی گم‎‎شده خود را جستجو کنند، به عبارتی این سرویس برای برگرداندن مدارک و اسناد یافته شده از سوی مردم و برگشت به صاحبان‌شان راه‏‏‌اندازی شده است.

وی سرویس نوین پست ویژه را سریع‏‏ترین خدمت شبکه پستی خواند و گفت: این سرویس با بهره‏‏‌مندی از سریع‌ترین خطوط حمل و نقل و استفاده از توزیع کنندگان ویژه شرکت پست متعهد است که مرسولات مشتریان را حداکثر تا ساعت 10صبح روز بعد از دریافت مرسوله به گیرنده تحویل دهد و در غیر این صورت دو برابر کرایه پست را به عنوان غرامت به مشتری پرداخت می‎‎کند.

دهقان یکی دیگر از خدمات پستی جدید استان را پست مکمل نام برد و در این باره گفت: منظور از این سرویس این است که استفاده از سطح مرسولات متقاضی برای ارائه تبلیغات وی به روی آن است به عنوان مثال، همزمان با توزیع سیم‏‏‌کارت می‌توانیم ‌تبلیغات گوشی تلفن همراه را هم به روی آن داشته باشیم.

وی با اشاره به پست ایمیل ملی تصریح کرد: پست ایمیل ملی یک بستر امنیتی است که فقط مخصوص ایران است و مربوط به جی‌میل یا سایت‌های دیگر نیست که کسی به آن دسترسی داشته باشد و هر فرد از این طریق می‌تواند یک ایمیل شخصی داشته باشد.

دهقان هم‌چنین از سرویسی بنام پست رستانت سخن گفت و در باره آن اظهار کرد: کسانی که به هر دلیل آدرس دقیق پستی ندارند مانند گردشگران، مسافران یا کسانی که اقامت دائمی در جایی ندارند، می‏‏‌توانند از این سرویس استفاده کنند و با تقاضا از فرستندگان مرسولات خود برای ارسال نامه یا بسته پستی به آدرس یکی از دفاتر پستی، با مراجعه به این دفتر مرسوله خود را دریافت می‎‎کنند.

وی خاطرنشان کرد: این مرسولات درصورتی که مهلت نگهداری برای آن تعیین نشده باشد، حداکثر دو ماه در دفتر پست مقصد نگهداری می‏‏‌شود.

وی سرویس پست ویژه را از سریع‎‎ترین و مطمئن‎‎ترین سرویس‌های پستی برای انتقال مرسولات برشمرد و افزود: حداکثر زمان در انتقال مرسولات مربوط به مرسولات خارجی است که معمولاً حداکثر 12 تا 15 روز به طول می‎‎انجامد.

این مسئول استفاده از سرویس ارتباط با مشتری را نیز برای آن دسته از افرادی که خواستار رهگیری مرسوله خود با شکایت و پیشنهادی از پست دارند، توصیه کرد و از دیگر سرویس‏‏‌های نوین پست را سفارش کارت پستال الکترونیکی، سرویس وب آگهی، تمبر اختصاصی و سرویس بیمه پستی ذکر کرد و در مورد بیمه مرسولات پستی اظهار کرد: مرسوله اگر بیمه باشد، کلاً هرچه هزینه شده باشد غرامتش را پست پرداخت می‌کند، ولی اگر بیمه نشده باشد، دوبرابر هزینه پستی به آن کسی که مرسوله را فرستاده پرداخت می‌شود.

سرپرست پست استان یزد در پایان نیز متذکر شد: پست با تغییر نگرش از پست سنتی به پست الکترونیکی و بهره‏‏‌مندی از فناوری نوین ارتباطی در راستای دولت الکترونیک و نوآوری و ارتقاء کیفیت خدمات پستی به منظور ارائه خدمات مطلوب به مردم جامعه در توسعه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و جایگاه واقعی پست، نقش مهمی را ایفا می‎‎کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.