چهارشنبه، ۱۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۹

فرماندار مریوان از افت میزان آب شرب این شهر خبر داد و گفت: تولید آب شرب مریوان به میزان 100 لیتر در ثانیه…

فرماندار مریوان از افت میزان آب شرب این شهر خبر داد و گفت: تولید آب شرب مریوان به میزان 100 لیتر در ثانیه کاهش یافته است.

«محمد فلاحی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، اظهار کرد: بعلت خشکسالی‌های متوالی در چند سال اخیر و کاهش میزان نزولات آسمانی همراه با مصرف بی‌رویه آب شرب، میزان تولید آب شرب مریوان در روزهای اخیر کاهش چشمگیری یافته است.

وی خاطرنشان کرد: میزان تولید آب شرب مریوان از 530 به 430 لیتر در ثانیه کاهش یافته است که در صورت تداوم مصرف کنونی، احتمال افت فشار آب در برخی محلات این شهر پیش‌بینی می‌شود.

فرماندار مریوان تصریح کرد: هم‌اکنون برای تهیه‌ی آب شرب ساکنان مریوان بیش از 21 حلقه چاه، سه سایت کلرزنی و پنج ایستگاه پمپاژ وجود دارد که فعالیت‌های آب شرب این شهر را تأمین می‌کند.

فلاحی با اشاره به میزان بارش نزولات جوی در طی سالیان گذشته خاطرنشان کرد: میزان بارش و نزولات جوی در سال‌های آبی مریوان پیشتر بیش از 1000 میلی‌متر بوده است که این میزان در سال‌های 92 – 91 به 840 میلی‌متر و در سال‌های 93 – 92 نیز به 710 میلی‌متر کاهش یافت.

وی یادآور شد: اگر روند کنونی مصرف آب شرب شهروندان مریوانی ادامه داشته باشد و با در نظر گرفتن کاهش میزان نزولات آسمانی و افزایش جمعیت شهر مریوان، نمی‌توان پیش‌بینی کرد که در آینده با چه بحرانی روبرو هستیم.

فرماندار مریوان جلوگیری از بحران کم آبی در طول ماه‌های آتی و حتی در سال‌های آتی را منوط به صرفه‌جویی اساسی مردم دانست.

فلاحی یادآور شد: مردم شهر مریوان می‌توانند با مصرف بهینه و صرفه‌جویی در مصرف آب از بروز احتمالی هر مشکلی در آینده جلوگیری کند، از این‌رو تقاضای ما از شهروندان، صرفه‌جویی در مصرف آب است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *