یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۱

معاون تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: اولین تعاونی سهامی عام کشور در شوش دانبال (ع) تشکیل شد. عبدالکریم انصاری‌زاده…

معاون تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: اولین تعاونی سهامی عام کشور در شوش دانبال (ع) تشکیل شد.

عبدالکریم انصاری‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ خوزستان- عنوان‌ کرد: تاکنون در کشور 14 تعاونی سهامی عام به ثبت رسیده و اولین تعاونی در منطقه ویژه اقتصادی شوش تشکیل شده است.

وی افزود: این تعاونی به نام تعاونی سهامی عام آپادانای شوش با 212 نفر عضو و سرمایه 10 میلیارد ریال اولیه آغاز به کار کرده است.

معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بیان‌ کرد: هدف از تشکیل این تعاونی اجرای طرح‌های عمرانی و پروژه‌های ساختمانی، ساخت و مونتاژ و بهره‌برداری از انواع کارخانه‌جات صنعتی، سرمایه‌گذاری و مشارکت در انواع طرح‌ها و فعالیت‌های تولیدی، اقتصادی و صنعتی در داخل و خارج از کشور است.

انصاری‌زاده اظهارکرد: مزایای تعاونی سهامی عام نسبت به سهامی عام بهره‌مندی از تخفیف 25 درصدی در مالیات، 20 درصد حمایت از سوی دولت و مشاوره در جهت ارتقا بهره‌وری و آموزش کارآفرینی است. این مزایا بر اساس قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 در نظر گرفته شده و همچنین از مزایای مهم دیگر تعاونی‌های سهامی عام شرکت در بورس است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.