سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۶:۴۶

استاندار آذربایجان شرقی از تشکیل ستاد ویژه مبارزه با زمین‌خواری در استان خبر داد و گفت: وظیفه این ستاد بررسی گزارش‌های مردمی و…

استاندار آذربایجان شرقی از تشکیل ستاد ویژه مبارزه با زمین‌خواری در استان خبر داد و گفت: وظیفه این ستاد بررسی گزارش‌های مردمی و جلوگیری از تغییر غیرقانونی کاربری اراضی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده با اشاره به این که مبارزه با رانت‌خواری و زمین‌خواری، از دغدغه‌های اصلی دولت یازدهم است، گفت: بر اساس ابلاغیه دولت، مقابله با این پدیده زشت در اولویت دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته است.

وی با اشاره به ابلاغیه وزیر کشور مبنی بر تشکیل ستاد مبارزه با زمین‌خواری در استان‌ها، خاطرنشان کرد: ماموریت این ستاد بررسی گزارش‌های مردمی و پرونده‌های واگذاری زمین یا تغییر کاربری اراضی است و در صورت مشاهده موارد خلاف قانون، از طریق دستگاه قضایی برای اعاده بیت‌المال و برگرداندن زمین‌های دولتی اقدام خواهد کرد.

جبارزاده گفت: معاونت عمرانی و معاونت سیاسی استانداری، سازمان‌های جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، منابع طبیعی و ثبت اسناد اعضای این ستاد ویژه هستند.

استاندار آذربایجان شرقی تشریح کرد: این اطمینان را به دولت می‌دهیم که به صورت جدی در بحث مبارزه با زمین‌خواری وارد شده‌ایم و ان‌شاءالله نتیجه بررسی‌ها را به مراجع ذی‌ربط اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.