چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۰

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، علی طیب نیا روز چهارشنبه در این نشست افزود: با توجه به اینکه برخی کشورها برای توسعه فعالیت…

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، علی طیب نیا روز چهارشنبه در این نشست افزود: با توجه به اینکه برخی کشورها برای توسعه فعالیت های اقتصادی به ویژه در بخش خصوصی، صندوق هایی ایجاد کرده اند بهتر است با به اشتراک گذاردن تجربیات آنها، شرایط تامین مالی مشترک را برای همه فراهم نماییم.

وی همچنین از بانک توسعه اسلامی خواست با توجه به نقش مهم بخش خصوصی در تسهیل فرایند رشد، ابزارهای جدید مالی برای حمایت از شرکت های کوچک و متوسط طراحی شود تا این شرکت ها بتوانند بیش از پیش از تسهیلات کوتاه مدت و میان مدت استفاده کنند.

وزیر اقتصاد با تشکر از خدمات بانک توسعه اسلامی، اظهار داشت: جمهوری اسلامی در سال 1988 به عضویت این بانک درآمده و تاکنون در تمام افزایش سرمایه های آن شرکت کرده به طوری که اینک سومین سهامدار آن است.

طیب نیا ادامه داد: سیاست های اقتصادی ایران پس از روی کار آمدن دولت حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی تغییر کرده و بهبود شاخص های نرخ تورم، مدیریت نقدینگی، کاهش نرخ ارز، نرخ بیکاری و غیره نشان دهنده این تغییر رویکرد است.

اقتصام(3)1063**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.