یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۳

استاندار خراسان شمالی بر تشکیل کمیته ویژه برای بررسی وضعیت نهایی پروژه‌های مسکن مهر در استان خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران…

استاندار خراسان شمالی بر تشکیل کمیته ویژه برای بررسی وضعیت نهایی پروژه‌های مسکن مهر در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، سید علی اکبر پرویزی در جلسه شورای مسکن استان‌ بر لزوم اتمام پروژه‌های مسکن مهر و رسیدگی ویژه به مشکلات مسکن مهر در استان تاکید کرد.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی ضمن برقراری تعامل و همکاری هرچه بیشتر باید به ارائه راهکارهای مطلوب برای تسریع در اجرای پروژه‌های مسکن مهر بپردازند.

‌پرویزی ادامه داد: باید کارگروه‌های تخصصی به منظور تکمیل و بررسی مشکلات و وضعیت مسکن مهر در استان تشکیل شود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی نیز در این جلسه اظهار کرد:81 تعاونی مسکن در استان فعال بوده و تعداد کل اعضاء ثبت نام شده در سامانه مسکن مهر دو هزار و 824 نفر است.

حسن نوری گفت: تاپایان سال گذشته تعداد دو هزار و 261 واحد به اعضاء تحویل داده شده و تعداد چهار هزار و 143 واحد در دست ساخت است.

وی افزود: به منظور رسیدگی مشکلات موجود در تعاونی‌های مسکن مهر استان و ارائه راهکارهای علمی و عملی در راستای ارائه واحدها با کیفیت هرچه بهتر به مردم، کمیته‌های استانی و شهرستانی بررسی مشکلات مسکن مهر تشکیل شده است‌.

نوری خاطرنشان کرد: 115 مورد شکایت مسکن مهر به منظور بررسی آن توسط کمیته‌های مختلف وصول شده است.

‌زمینه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در خراسان شمالی فراهم است‌

استاندار خراسان شمالی گفت: با وجود مناطق زیبای گردشگری و امنیت پایدار در استان زمینه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری فراهم است.

‌پرویزی با بیان اینکه استان به لحاظ امنیت و شاخص‌های امنیتی در سطح بسیار خوبی قرار دارد، افزود: وجود مناطق زیبای گردشگری در استان و فراهم شدن امکانات سرمایه گذاری می‌تواند زمینه حضور سرمایه گذاران را در حوزه گردشگری فراهم کند.

وی تصریح کرد: پس از سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان و در راستای فرمایشات معظم له، از محل سفراعتبارات خوبی در سال گذشته و امسال به حوزه گردشگری استان اختصاص یافته است.

پرویزی با بیان اینکه خراسان شمالی در شرایط وموقعیت جغرافیایی مناسبی قرار گرفته است، ادامه داد: وجود مراتع، جنگل‌ها و دره‌های زیبا در مناطق شمالی و همچنین وجود کویر در جنوب استان و قرار گرفتن در مسیر زائرین علی ابن موسی الرضا (ع) از پتانسیل‌ای خوب استان در بخش گردشگری است.

وی با اشاره به اینکه بیشتر روستاهای استان دارای مناطق زیبای گردشگری است، اظهار کرد: روستاهای دشت، درکش، رویین، اسپیدان‌، زوارم، خسرویه و… ازجمله روستاهای نمونه هدف گردشگری است که می‌تواند میزبان گردشگران باشد.

وی افزود: به دلیل وجود حیات وحش و سه پارک ملی حفاظت شده در استان همه ساله گردشگران خارجی زیادی جهت انجام کار مطالعاتی به استان سفر می‌کنند.

وی به وجود آثار باستانی و تاریخی فراوان در استان اشاره کرد و گفت: آینه خانه مفخم‌، مسجد اسپاخو‌، قلعه جلال‌الدین‌، شهر تاریخی چلو‌، شهر بلقیس و… از جمله شاهکارهای هنری استان هستند.

استاندار خراسان شمالی همچنین تصریح کرد: وجود اقوام و مذاهب مختلف در استان زمینه ای برای تولید صنایع دستی وآثار هنری متنوعی شده است‌.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.