شنبه، ۱۴ فروردین ۰ - ۰۱:۵۵

از جمله معروف ترین مدل های تشک که ازجمله پرفروش‌ترین‌های بازار هم محسوب می‌شود، تشک فنری می باشد. تشک‌های فنری در دو نوع فنری متصل و فنری…

از جمله معروف ترین مدل های تشک که ازجمله پرفروش‌ترین‌های بازار هم محسوب می‌شود، تشک فنری می باشد. تشک‌های فنری در دو نوع فنری متصل و فنری منفصل به بازار عرضه می شوند که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. در ادامه مقاله تشک فنر متصل و فنر منفصل چه تفاوتی دارند، می خواهیم شما را با مشخصات این نوع تشک های مقرون به صرفه بیشتر آشنا سازیم.

تشک فنری متصل

تشک های فنری متصل از قدیمی ترین و پرمصرف ترین تشک های فنری موجود در بازار محسوب می شوند. در این مدل از تشک ها از فنرهای کربنی استفاده می شود که در سراسر تشک به شکل یک ساختمان به هم گره خورده اند. در این نوع از تشک ها یک میله مرزی طراحی شده است تا بتواند حالت تشک را به خوبی حفظ کند. سطح تشک های فنری متصل به حالت صفحه به یکدیگر متصل می باشد و فشار ناشی از وزن کاربر در سراسر تخت پخش می شود؛ بدین صورت که وقتی در یک طرف تشک نشسته باشید و یا آن را به حرکت درآورید، سمت دیگر نیز حرکت کرده و تأثیر آن حرکت را بخوبی حس خواهید کرد. این ویژگی در تشک های دونفره در هنگام نشست و برخواست، کاملاً احساس می شود. یکی از معروفترین برند های این تشک ها، برند تشک رویا و خوشخواب می باشد.

این نوع از تشک ها در مقایسه با انواع دیگر بسیار سبک و نرم می باشند. نرمی بیش از حد برای تعدادی از افراد مطلوبیت خاصی را به ارمغان آورده است. در مقابل افرادی که دچار نارسایی های مرتبط با کمر و ستون مهره ها می باشند، از نرمی بیش از حد تشک های فنری متصل به عنوان یک ویژگی نامطلوب یاد می کنند. علت نیز آن است که همزمان با فرو رفتن قسمت های زیرین باسن و شانه ها، بخش های دیگری که بدن شما روی آن قرار دارد نیز فرو می رود و عملاً زیر کمر و ستون مهره ها خالی می شود. اگر به دنبال تشکی اقتصادی هستید، این مدل از تشک می تواند حداقل هزینه را برایتان به همراه داشته باشد، در غیر این صورت اگر مشکل مالی برای خرید تشک ندارید با ادامه مطلب همراه ما باشید تا مدلی دیگر از تشک های فنری را معرفی کنیم. جهت مشاهده مشخصات جدیدترین مدل های تشک فنری ازجمله تشک خوشخواب ، تشک رویا و سایر برندهای معتبر بازار می توانید به فروشگاه اینترنتی زنبیل مراجعه نمایید.

تشک فنری منفصل یا تشک پاکت اسپرینگ

تشک های فنری منفصل، جدیدترین تکنولوژی فنر در ساخت تشک به حساب می آیند. چینش مجزا موجب می شود که هر یک از فنرها به صورت جداگانه عمل کند و روی یکدیگر تأثیر نگذارند. عملکرد جداگانه فنرها علاوه بر بالا بردن طول عمر مفید تشک، باعث می شود که تشک بر اساس شکل بدن کسی که روی آن می خوابد، شکل بگیرد و از این رو پشتیبانی بهتری از کمر و ستون فقرات انجام شود. اگر برای جهزیه خود نیاز به تشک دونفره دارید، خاطر نشان می کنیم در تشک های فنری منفصل آرامش بیشتری در مقایسه با فنری از نوع متصل خواهید داشت. در این مدل ها، ارتعاش و لرزش ایجاد شده توسط یک نفر بر نفر کناری منتقل نمی شود. یکی دیگر از مزیت های تشک های فنری منفصل، تنفس بهتر لایه های زیرین است. شاید این موضوع برایتان جالب به نظر برسد. احتمالاً تا بحال برایتان اتفاق افتاده است در حالی که روی تخت دراز کشیده اید، احساس کنید که تشک داغ شده و به علت بالا رفتن دمای بدن، خواب خوبی نداشته باشید. این مشکل در تشک های فنری منفصل رفع و باعث شده که از خواص آنتی باکتریال و ضدحساسیت بهتری در مقایسه با تشک های فنری متصل برخوردار باشند. مجموع این عوامل باعث شده است که این نوع تشک ها در مقایسه با تشک های فنری متصل از درجه طبی بالاتری برخوردار باشند.

فروشگاه اینترنتی خوابکو

منبع khabco

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.