دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۰۷:۵۴

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر یاسوج گفت: در هفت ماهه سال‌جاری 823 ماموریت از سوی آتش‌نشانی شهر یاسوج انجام شده است. امیر عباس…

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر یاسوج گفت: در هفت ماهه سال‌جاری 823 ماموریت از سوی آتش‌نشانی شهر یاسوج انجام شده است.

امیر عباس امیریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد، افزود: در هفت ماهه سال گذشته 672 ماموریت انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال‌جاری 10 درصد افزایش داشته است.

امیریان اظهارکرد: از مجموع823 ماموریت انجام شده در هفت ماهه سال جاری بیشترین آنها به تصادفات جاده‌ای با 92 مورد، آتش سوزی باغات و مزارع با 74 مورد و آتش سوزی مسکونی با 64 مورد اختصاص دارد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر یاسوج بیان کرد: از دیگر ماموریت‌هایی که بیشترین را به خود اختصاص داده است محبوس شدن در اماکن با 56 مورد، محبوس شدن در آسانسور 50 مورد، برش اشیاء حلقوی با 48 مورد بوده است.

امیریان بیان کرد: بیشترین ماموریت‌های انجام شده در تیر ماه امسال با 142 مورد و بیشتر شامل آتش سوزی مزارع و باغات، تصادفات جاده‌ای و آتش سوزی مسکونی بوده است و در فروردین ماه با 130 مورد است که بیشتر شامل آتش سوزی مسکونی، تصادفات جاده‌ای و آب گرفتگی بوده است.

وی ادامه داد: آتش سوزی خودرو در هفت ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است به طوری که در هفت ماهه سال جاری 30 مورد است و مدت مشابه سال گذشته 25 مورد بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر یاسوج با اشاره به 1067 ماموریت انجام شده در سال 92خاطرنشان کرد: بیشترین ماموریت‌های انجام شده در سال گذشته در تیرماه با 137 مورد و بیشتر شامل آتش سوزی مزارع و باغات و در شهریور ماه با 115 مورد که بیشتر شامل تصادفات جاده‌ای بوده است.

امیریان تصریح کرد: کلاس‌هایی از سوی آتش نشانی برگزار می‌شود که این کلاس‌ها در یک دوره دو هفته‌ای برگزار می‌شود و در پایان هر دوره نیز مدرکی از سوی آتش نشانی به آنها ارائه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما بهتر است که مرد به توصیه‌های ایمنی توجه و دقت لازم را در استفاده از وسایل گرمایشی داشته باشند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر یاسوج بیان کرد: گاز مونوکسیدکربن به سرعت باعث مسموم شدن فرد می شود و سلسله اعصاب را فلج و قدرت هر اقدامی را از انسان سلب می کند در فصول سرد همه روزنه های خانه یا محیط کار خود را مسدود نکنید و در هر حال روزنه‌ای برای جریان یافتن هوا باز کنید.

امیریان اضافه کرد: پیش از استفاده از دستگاه‌های گرمایشی از جمله بخاری، آبگرمکن و سیستم حرارت مرکزی دودکش را تمیز و از باز بودن مسیر آنتن پشت بام اطمینان حاصل کنید.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *