پنجشنبه، ۰۹ مرداد ۹۳ - ۰۵:۳۲

سرهنگ ˈمحمد مرادیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بدون ذکر آمار اظهار داشت: در مرحله اول طرح تابستان علاوه…

سرهنگ ˈمحمد مرادیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بدون ذکر آمار اظهار داشت: در مرحله اول طرح تابستان علاوه بر کاهش 19 درصدی تصادفات فوتی، شاهد کاهش 18 درصدی تصادفات خسارتی و 14 درصدی تصادفات جرحی در جاده های استان بودیم.

وی با اشاره به اجرای مرحله اول طرح تابستانه پلیس راهنمایی و رانندگی در استان، یادآور شد: این طرح از 20 خرداد آغاز و تا سوم مرداد ادامه یافت که در مجموع، تصادفات استان 17 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت.

مرادی یادآور شد: سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و رعایت نکردن فاصله طولی عامل اصلی بیشتر تصادفات در طول مدت اجرای مرحله اول طرح تابستانی پلیس راه استان بود.

وی، سرعت و سبقت غیرمجاز و استفاده نکردن از کمربند ایمنی را نیز بیشترین تخلفات صورت گرفته رانندگان در مدت اجرای این طرح عنوان کرد.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه در ادامه، به آغاز مرحله دوم طرح تابستانی پلیس راه همزمان با دور دوم سفرهای تابستانی اشاره کرد و گفت: این طرح تا چهارم مهر ماه ادامه می یابد.

سرهنگ مرادی یادآور شد: در مرحله دوم طرح نیز همانند مرحله اول، 30 تیم گشت محسوس و 20 تیم گشت نامحسوس جاده های استان کرمانشاه را زیرنظر خواهند داشت و با جدیت وظایف محوله را انجام می دهند.

** گواهینامه رانندگان متخلف باطل می شود

وی در ادامه از ابطال گواهینامه رانندگانی خبر داد که با تخلفات حادثه ساز و یا رانندگی نامطمئن سلامت و امنیت خود و دیگران را به خطر می اندازند.

مرادی خاطرنشان کرد: در صورتی راننده ای نمرات منفی اش در پی تخلفات حادثه ساز به 30 برسد گواهینامه اش به مدت سه ماه توقیف و پس از آن با پرداخت 400 هزار ریال پس داده می شود.

فرمانده پلیس راه کرمانشاه یادآور شد: این راننده در صورتی که بار دوم تخلفات حادثه ساز مرتکب و نمرات منفی اش این بار به 25 برسد گواهینامه اش به مدت شش ماه توقیف و پس از پرداخت جریمه 600 هزار ریالی می تواند گواهینامه را دوباره دریافت کند.

مرادی افزود: چنین فردی در صورت تکرار تخلفات حادثه ساز و رسیدن نمرات منفی اش به عدد 20، گواهینامه اش باطل و پس از یک سال باید با پرداخت مبلغ یک میلیون ریال دوباره در آزمون رانندگی برای کسب گواهینامه شرکت کند.

وی در پایان با اعلام سامانه پیامکی 110120، از هموطنان و هم استانی ها خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان، مراتب را به پلیس راهنمایی و رانندگی اطلاع دهند.

7458/567

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.