شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۶

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: 13 درصد درآمد ناخالص ملی به دلیل تصادفات درکشور از بین می‌رود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: 13 درصد درآمد ناخالص ملی به دلیل تصادفات درکشور از بین می‌رود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، محمدحسین صومی در مراسم افتتاحیه نخستین پایگاه اورژانس هوایی شمالغرب کشور ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد با افزایش رفاه نسبی جامعه، تصادفات نیز افزایش می‌یابد.

وی گفت: این دانشگاه از بابت تامین تجهیزات، دارو، لوازم مصرفی و حقوق پرسنل یک هزار و 960 میلیارد ریال بدهکار است.

وی افزود: این مجموعه با وجود بدهی با تمام توان برای ارایه خدمات مطلوب به مردم تلاش می‌کند.

وی با تاکید بر توجه به زیرساخت‌های جاده‌ای کشور گفت: نیازمند فرهنگ سازی در جهت کاهش آمار تصادفات و مرگ و میر در کشور هستیم.

صومی با بیان این‌که متاسفانه 70 درصد مرگ و میرها در جامعه در سنین زیر 40 سال رخ می‌دهد، افزود: پیشگیری از اعتیاد، تصادفات و بیماری‌های قلبی و عروقی در جامعه از اولویت‌های مهم علوم پزشکی است.

وی با اشاره به این‌که در راستای ارتقا سلامت در استان 200 خانه بهداشت تجدید بنا می‌شود، تاکید کرد: ضروری است در تمامی شهرستان‌های استان پزشک حضور داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: خدمت رسانی به مناطق محروم در اولویت کاری علوم پزشکی قرار دارد و باید قوانین براساس تامین عدالت و مساوات دراستان صورت گیرد.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت ماه در کشور افزود: در این مدت 99 هزار نفر از بیمارستان‌های علوم پزشکی استان خدمات دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.