پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۵۲

مردی که با همدستی همسرش و تصادف‌های ساختگی پول و اموال قیمتی مردم را می‌دزدید، در تعقیب و گریز پلیس دستگیر و یکصد…

مردی که با همدستی همسرش و تصادف‌های ساختگی پول و اموال قیمتی مردم را می‌دزدید، در تعقیب و گریز پلیس دستگیر و یکصد میلیون تومان پول از وی کشف شد.

به گزارش جام جم، چندی پیش مردی با حضور در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 5 تهران، از مردی به اتهام سرقت پول هایش شکایت کرد.

شاکی گفت: با خودرو در یکی از محله های غرب تهران در حرکت بودم که یک دستگاه خودروی تویوتا که پرچم یکی از کشورهای آسیایی روی آن نصب شده بود، با خودروی من تصادف کرد. در پی این حادثه راننده تویوتا با ادعای این که کارمند سفارتخانه است و می خواهد همسر و خانواده اش را به خانه منتقل کند، از من خواست از او شکایت نکنم تا خسارتم را بپردازد.

وی اضافه کرد: با اعتماد به این مرد، از او خواستم چند لحظه ای صبر کند تا شماره تلفنم را برایش بنویسم و روز بعد با یکدیگر ملاقات کنیم و در رابطه با میزان خسارت با هم حرف بزنیم.

شاکی افزود: وقتی به سمت خودرو بازگشتم، راننده تویوتا به یک باره با چاقو مرا تهدید و چند میلیون تومان پولی را که درون خودروی من بود، سرقت کرد و متواری شد.

در پی این شکایت و دستور قضایی، تحقیقات برای دستگیری متهمان در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت و با اطلاعات به دست آمده از متهم فراری و انجام چهره نگاری رایانه ای از وی و همراهانش، تحقیقات پلیس برای دستگیری آنها آغاز شد.

در مرحله بعدی تحقیقات، افراد دیگری که چند تبعه افغان نیز در میان آنها وجود داشت با حضور در پلیس آگاهی و ارائه شکایت هایی عنوان کردند مردی با همدستی یک زن و با زور و تهدید، پول و اموال قیمتی شان را دزدیده و متواری شده است.

در بررسی از این پرونده ها و ادامه تحقیقات از شاکیان معلوم شد، متهم فراری با یک دستگاه خودروی تویوتا با تصادف ساختگی راهشان را سد کرده و پس از حمله و کتک زدن آنها، پول و اموال قیمتی شان را سرقت کرده و متواری شده است.

در این مرحله با بررسی از تصاویر رایانه ای متهم فراری و همراهان وی مشخص شد، این تصاویر با هم مطابقت دارد و آنها همان افرادی هستند که پلیس در تعقیبشان است. بنابراین جستجو برای دستگیری آنها ادامه داشت تا این که دو روز پیش خودروی متهم در یکی از محله های غرب تهران شناسایی و در پی تعقیب و گریز پلیسی توقیف و متهم دستگیر شد.

در بازرسی از خودروی متهم بیش از یکصد میلیون تومان پول و یک قبضه چاقو کشف شد. در تحقیقات اولیه اواظهارات متناقضی را بیان کرد. با احضار مالباختگان به پلیس آگاهی، آنها در مواجهه حضوری با متهم او را به عنوان سارق پول و اموال قیمتی شان شناسایی کردند.

با اعتراف متهم به سرقت و زورگیری از شهروندان تهرانی و چند تبعه افغان، همسرش نیز که در این دزدی ها او را همراهی می کرد، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و دستگیر شد و ادعا کرد شوهرش به زور پول مردم را سرقت می کرد و او فقط در این زمینه همراهش بود تا کسی در دزدی ها به شوهرش شک نکند. بنابراین گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهمان، آنها روانه زندان شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.