یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۲

سرهنگ علی سعیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماهه نخست سال گذشته، 43 مورد تصادف فوتی…

سرهنگ علی سعیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماهه نخست سال گذشته، 43 مورد تصادف فوتی در شهرهای استان داشتیم که این رقم در سال جاری به 25 مورد رسیده است.

وی اضافه کرد: در تلفات تصادفات درون شهری در آذربایجان غربی نیز با کاهش 39 درصدی در سال جاری مواجه هستیم به طوری که از 44 نفر در سال گذشته به 27 نفر در سال جاری رسیده که امیدواریم این روند کاهشی در طول سال نیز تداوم یابد.

وی اظهار کرد: در تصادفات جرحی در شهرهای آذربایجان غربی با افزایش در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه هستیم که این افزایش در تصادفات جرحی 24 درصد و در تعداد مجروحان تصادفات 30 درصد بوده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی ادامه داد: در سال جاری، 444 مرد تصادف خسارتی در شهرهای استان داشته ایم که این رقم در مدت زمان مشابه سال گذشته 571 مورد بود و این ارقام، کاهش 22 درصدی در تصادفات خسارتی را نشان می دهد.

سرهنگ سعیدی در ادامه با اشاره به وجود چندین عامل مهم در بروز تصادفات به ویژه تصادفات فوتی در شهرهای استان گفت: وجود موتورسواران و عدم توجه عابران پیاده به ویژه در رد شدن از عرض خیابان از جمله مشکلاتی است که بسیاری از تصادفات را موجب می شوند.

وی افزود: باید در کنار فرهنگ سازی در خصوص عابران پیاده، ایمن سازی های خاصی نیز در راستای رد شدن عابران از عرض خیابان با استفاده از پلهای هوایی به ویژه در ارومیه صورت گیرد تا مردم ملزم به استفاده از این پل ها شوند چرا که در بسیاری از موارد، با وجود پل عابر پیاده، این افراد از عرض خیابان برای عبور استفاده کرده اند.

وی اضافه کرد: البته در بسیاری از معابر پرتردد به ویژه هسته مرکزی، پل عابر پیاده وجود ندارد که مشکلاتی برای خودروها و مردم ایجاد کرده که امیدواریم شهرداری ارومیه در این خصوص بیش از پیش توجه داشته باشد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی همچنین از روند بروز تصادف خودروها با کارکنان شهرداری و متکدیان در سطح شهر ابراز نگرانی کرد و ادامه داد: امسال چهار مورد تصادف فوتی کارگران شهرداری و سه مورد تصادف فوتی متکدیان در تقاطع باغ رضوان گزارش شده است که امیدواریم این امر با تمهیدات لازم از بین برود.

طبق آمار، بخش عظیمی از تصادفات درون شهری در آذربایجان غربی به تصادف خودرو با عابران پیاده مربوط می شود که امیدواریم با تمهیدات لازم در این خصوص و ایجاد فرهنگ مناسب استفاده از وسایل ایمنی و یا آموزش های درست، این معضل در استان مرتفع شود.

8136/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.