شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۶

سلامت نیوز: هواپیمای مذکور از نوع هواپیماهای RJ100 هواپیمایی ماهان است که نمونه آن در هواپیمایی قشم ایر نیز وجود دارد. این هواپیما…

سلامت نیوز: هواپیمای مذکور از نوع هواپیماهای RJ100 هواپیمایی ماهان است که نمونه آن در هواپیمایی قشم ایر نیز وجود دارد. این هواپیما به شماره رجیستری EP-MOI ، پس از واژگونی این پله مسافری دچار خسارتهایی در بدنه شده و فعلا زمینگیر است.

طوفان روز دوشنبه در تهران که از برخی جهات منحصربفرد بود، خسارات مختلفی را در پایتخت به جا گذاشت که کشته شدن 5 نفر از شهروندان تهرانی یکی از تلخ ترین اتفاقات آن بود. این طوفان که با سرعت حدود 120 کیلومتر در ساعت پایتخت را در نوردید نشان داد هنوز تا رسیدن به نقطه مناسب در پیش بینی، پیشگیری و درمان حوادث غیرمترقبه راه درازی در پیش داریم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از صبحانه، اگرچه سرعت عمل دستگاههای امدادی و خدمت رسانی تا حدودی جلوی گسترش خسارات را گرفت اما بسیاری از مردم، نبود آموزش و ابتکار عمل در رسیدگی به مشکلات پیش آمده را مشاهده کردند.

یکی از موضوعات مهمی که خوشبختانه به سلامت پشت سر گذاشته شد، پروازهایی بودند که در آن ساعات وقوع طوفان قصد ورود یا خروج از فرودگاههای واقع در استان تهران یعنی مهرآباد و امام را داشتند که با هوشیاری مسئولان مربوطه و تبحر خلبانان کشورمان، هیچ نکته تلخی در بر نداشت.

اما نکته جالب در این زمینه، وقوع یک حادثه روی زمین است که با بروز خساراتی برای یکی از هواپیماهای شرکت ماهان همراه بود. ماجرا از این قرار بود که بر اثر طوفان روز 12 خرداد، یکی از پله هایی که وظیفه انتقال مسافران را بر عهده دارد واژگون شده و به بدنه یکی از هواپیماها اصابت می کند.

هواپیمای مذکور از نوع هواپیماهای RJ100 هواپیمایی ماهان است که نمونه آن در هواپیمایی قشم ایر نیز وجود دارد. این هواپیما به شماره رجیستری EP-MOI ، پس از واژگونی این پله مسافری دچار خسارتهایی در بدنه شده و فعلا زمینگیر است.

خوشبختانه با سرعت عمل نیروهای امدادی و آتش نشانی، ماجرای مذکور سریعا رسیدگی شده و فرودگاه مهرآباد روز نسبتا آرامی را در مقایسه با طوفان مهیب پایتخت پشت سر گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.