سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۷

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، کارشناسان در یک تحقیق منحصر به فرد دریافته‌اند در کودکان مبتلا به اوتیسم نوعی اختلال…

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، کارشناسان در یک تحقیق منحصر به فرد دریافته‌اند در کودکان مبتلا به اوتیسم نوعی اختلال شبکه‌ای از ژن ها وجود دارد که می‌تواند مسبب بروز این بیماری گردد.


گفتنی است، پژوهشگران 3 شبکه از ژن‌ها را پیدا کرده‌اند که می‌تواند در بروز بیماری‌هایی مانند اوتیسم، بیش فعالی و اسیکیزوفرنی موثر باشد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کارشناسان امیدوار هستند تا با شناسایی این 3 زنجیره ژنتیکی بتوانند در آینده داروهای درمانی موثرتری برای درمان این اختلالات روانی پیدا نمایند.

کارشناسان مرکز ژنتیک بیمارستان کودکان در شهر فیلادلفیا ایالات متحده اعتقاد دارند در اثر بروز نوعی نقص ژنتیکی افراد مبتلا به اوتیسم، ADHD و شیزوفرنی شباهت‌هایی به همدیگر دارند و حتی این بیماری‌ها به صورت اشتراکی بین آن‌ها وجود دارد.


کارشناسان این نتایج را با تحقیق بر روی 12 هزار و 500 فرد به دست آورده‌اند و دریافته‌اند پروتئین‌های خاصی که انتقال دهنده شبکه‌های عصبی هستند در افراد مبتلا به اوتیسم، بیش فعالی و شیزوفرنی وجود ندارد.

کارشناسان حتی اعتقاد دارند این ژن‌ها در بروز سرطان در این افراد نیز موثر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.