چهارشنبه، ۲۶ مهر ۹۶ - ۱۱:۵۳
رستورانی توالتی

رستورانی توالتی در جزیره جاوا در اندونزی سال گذشته میلادی  افتتاح شده است که به‌ هیچ‌ عنوان اشتها برانگیز و جذاب نیست و…

رستورانی توالتی در جزیره جاوا در اندونزی سال گذشته میلادی  افتتاح شده است که به‌ هیچ‌ عنوان اشتها برانگیز و جذاب نیست و برای آن‌هایی که معده‌های حساسی داشته و سریع دچار تهوع می‌شوند، کیسه‌های مخصوص وجود دارد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

رستورانی توالتی یا کافه Jamban در Semarang در اصل رستورانی با تِم توالت است که تمامی غذاها را در کاسه‌های دست‌شوئی سرو می‌کند. Jamban به زبان اندونزیایی یعنی «توالت». جا دارد اشاره‌کنیم که صندلی‌های این کافه نیز به شکل توالت فرنگی انتخاب‌شده‌اند.

از همه هوشمندانه‌تر، غذای اصلی آن است که خوراک گوشت قلقلی است و تمام و کمال فضای دست‌شوئی و گرفتگی چاه را برای مشتری یادآوری می‌نماید. اینکه مردم چگونه می‌توانند این غذاها را میل کنند واقعا سوال برانگیز و عجیب است زیرا حتی دیدن تصاویر این کافه نیز قابل‌تحمل نیست، چه برسد به‌صرف غذا در آن.

مالک این رستوران توالتی که Budi Laksono نام دارد و سابقا در دولت اندونزی به‌عنوان کارشناس تغذیه و بهداشت خدمت کرده، او ادعا می‌کند که هدفش از راه‌اندازی چنین رستوران تهوع انگیزی نمایش وضعیت نابسامان کشورهای جهان سوم است.

سرو غذا در کاسه‌های توالت در حالی است که هنوز بسیاری از مردم در اندونزی دستشویی ندارند و این کافه به‌نوعی نمادی برای اعتراض به این عقب‌ماندگی در کشور یادشده محسوب می‌گردد.

بااینکه از بهار امسال که Jamban بازشده تاکنون انتقادها و اعتراض‌های زیادی داشته اما همچنان گردشگران محلی و خارجی مشتاق صرف غذا در چنین فضای نامناسبی هستند.

با هم در میهن پست تصاویری از افتتاح رستورانی توالتی در جزیره جاوا در اندونزی را تماشا می کنیم.

 

[highlight]منبع[/highlight]   خانه عکس

9 دیدگاه برای “تصاویری از رستورانی توالتی در جزیره جاوا در اندونزی !”

 1. روشا گفت:

  اه اه چه ایده ای اخه

 2. مهلا گفت:

  وای
  اینا رو

 3. جواد گفت:

  میهن نکن حالمو خراب داداش

 4. كامي گفت:

  چه با اشتهام میخورن 😐

 5. حسيني گفت:

  میخان خاص باشن
  مثلااااا
  اه

 6. آوينا گفت:

  وای
  ملت رد دادن

 7. علي گفت:

  فازشون چیه 😳😐😐😐😐

 8. خسرو گفت:

  واقعا توالت هستن 😳😳😳😳

 9. وحيد گفت:

  خوشحالم هستن 😒

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.