یکشنبه، ۱۶ مهر ۹۶ - ۰۸:۲۶
ترافیک

حتما برای شما نیز پیش آماده که ساعت های زیادی را در ترافیک سپری کنید . واقعا این مسئله یکی از بزرگترین معضلات…

حتما برای شما نیز پیش آماده که ساعت های زیادی را در ترافیک سپری کنید . واقعا این مسئله یکی از بزرگترین معضلات زندگی شهری بحساب می آید. اما این موضوع تنها محدود به ایران نیست و کشور های زیادی با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند . در ادامه تصاویری از این دست را آماده کرده ایم با میهن پست همراه شوید .

ترافیک یکی از مفاهیم اعصاب خوردکن در زندگی شهری است که بیشتر در کلان شهرها شاهد آن هستیم . البته فرهنگ رانندگی نقش بسیار مهمی در ایجاد این معضل شهری دارد و می توان تا فرهنگ سازی در این زمینه تا حد زیادی ترافیک در شهرها را کاهش داد. اما ما در این مطلب قصد داریم تصاویری از زمان اوج ترافیک در کشورهای مختلف جهان را ارائه کنیم که البته همه آنها متعلق به خودروهای سواری معمولی نیستند حتما از مشاهده این تصاویر حیرت زده خواهید شد .

بد نیست توجهی به آخرین گزارشات سازمان مطالعات ترافیک جهانی (INRIX) بیاندازیم که در آن ۲۵ شهر بزرگ جهان با بدترین آمار ترافیکی دیده می‌ شوند که شهر لس آنجلس آمریکا، در راس جدول دارندگان بدترین ترافیک‌ های شهری قرار می‌ گیرد و نکته جالب‌ تر هم اینجاست که تهران موفق به کسب هیچ جایگاهی در این لیست ۲۵تایی نشده است که شاید بیشتر به خاطر محدودیت‌ های سازمان‌ های جهانی برای دسترسی به اطلاعات داخلی کشور است، درست مثل آمار اخیر گوگل در رابطه با پربازدیدترین برند های خودروسازی در کشور های مختلف جهان که هیچ گونه اطلاعاتی از کشور ایران ارائه نشده بود که بخشی از آن ممکن است به دلیل مسائل سیاسی باشد .

شهر لس آنجلس بدترین آمار ترافیکی در جهان را دارد، شهری که از آن به عنوان شهر فرشتگان و یا شهر رویایی یاد می‌ شود، چنان شما را در باتلاق ترافیک خود گرفتار می‌ کند تا دیگر هوس گشت و گذار در لس آنجلس به سرتان نزند. اما باید گفت پایتخت ایران جزو ۱۰ شهر پرازدحام و پرترافیک جهان نیست اما وضعیت ترافیک این شهر کلافه کننده شده و آثار منفی همچون تشدید آلودگی هوا، هدر رفت سوخت، تشدید استرس های شهری در پی دارد.

باهم در میهن پست تصاویری از زمان اوج ترافیک در کشورهای مختلف جهان را تماشا خواهیم کرد .

[highlight]منبع [/highlight]   brightside

9 دیدگاه برای “تصاویری از زمان اوج ترافیک در کشورهای مختلف جهان”

 1. محمديان گفت:

  وای سرگیجه گرفتم

 2. ترانه گفت:

  ترافیک گاو هم مگه داریم 😂

 3. رامين گفت:

  متروهاشون در حال انفجارن

 4. رامين گفت:

  آدم ها رو دارن به زور میدن داخل 😳

 5. شادي گفت:

  من که روانی میشم تو ترافیک

 6. سانيا گفت:

  ونیز رو ببین 😍😍

 7. روزبه گفت:

  چین بیشترشون با مترو میرن اینایی که ماشینم میرن ترافیک دارن
  جمعیتشون بالاس

  1. تينا گفت:

   دقیقا
   جمعیتشون بالاس
   مترو
   پیاده
   سواره
   باز هم ترافیک دارن

 8. زماني گفت:

  سه چرخه ها و. دوچرخه ها چی میگن اون وسط😐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.