پنجشنبه، ۰۴ شهریور ۹۵ - ۰۱:۴۳
غمگین‌ترین میمون جهان

تصاویری از غمگین‌ترین میمون جهان در چین که توسط محققان این کشور در زمان انجام توالی یابی بین ۳۸ میمون از یک گونه…

تصاویری از غمگین‌ترین میمون جهان در چین که توسط محققان این کشور در زمان انجام توالی یابی بین ۳۸ میمون از یک گونه انجام شده بود را برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

غمگین‌ترین میمون جهان لقبی است که دانشمندان چینی برای یک میمون خاص از گونه میمون های دماغ سربالا در نظر گرفته اند . این میمون دارای صورتی به رنگ آبی بسیار کم رنگ است بطوری که بنظر می رسد این رنگ در روی صورت او محو شده است .

در زمانی که دانشمندان در حال انجام آزمایشات توالی یابی بودند کاملا اتفاقی ظاهر غمگین این میمون را دیدند .  از آنجایی که میمون ها می توانند شاد بودن و یا ناراحت بودن خود را در ظاهرشان نشان دهند آنها به این نتیجه رسیدند که این میمون کاملا ناامید و ناراحت است . البته دانشمندان با بررسی خانواده این میمون متوجه شدند که آنها بر خلاف خود میمون کاملا خوشحال و معمولی هستند .

نام علمی میمون های دماغ سربالا   Rhinopithecus است . آنها انواع مختلفی از جمله میمون دماغ‌سربالای میانمار،میمون دماغ‌سربالای طلایی،میمون دماغ‌سربالای سیاه، میمون دماغ‌سربالای خاکستری  و میمون دماغ‌سربالای تونکی دارند . آنها معمولا در ارتفاعات بسیار بالای  ۸۰۰ تا ۴۵۰۰ متری زندگی می کنند .

جالب است بدانید از این انواع میمون های سربالا نوع خاکستری ، طلایی و میانماری داری ژن CDT1  که آنها را در برابر تابش نور فرابنفش  مقاوم کرده است و اینکه آنها در ارتفاعات بالاتری نسبت به بقیه زندگی می کنند .

آزمایشات و اسکن‌ های ژنومیکیاز جهات مختلف روی  میمون دماغ‌ سر بالا آثاری از  انتخاب ژنی را در میان آنها نشان می دهد که در حالت های  مرتبط با سازگاری آنها در ارتفاع بالا دخیل است .

با هم در میهن پست تصاویری از غمگین‌ترین میمون جهان در چین را مشاهده می کنیم.

[highlight]منبع : gizmodo[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *