شنبه، ۲۲ آبان ۹۵ - ۱۰:۴۱
نوزادی با موهای سیاه وسفید

تصاویری از نوزادی با موهای سیاه وسفید در کارولینای جنوبی در حالی در شبکه های اجتماعی منتشر و مورد توجه قرار گرفته است که…

تصاویری از نوزادی با موهای سیاه وسفید در کارولینای جنوبی در حالی در شبکه های اجتماعی منتشر و مورد توجه قرار گرفته است که مادر این کودک نیز دقیقا با همین ویژگی متولد شد . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

اگر چه متولد شدن با چنین مدل مویی در میان نوزدان چندان رایج نیست اما حالا  MilliAnna نسل چهارم از خانواده خودش است که با این ویژگی متولد می شود و همچنین او نیز مانند مادرش و نسل های قبلی اش در هنگام تولد چندین خال هم بر روی ران پایش دارد.

اما جالب است بدانید که این نوزاد دارای بیماری Poliosis بوده که بصورت ارثی و ژنتیکی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود . مادر MilliAnna دارای ۲۳ سال سن است و او هم مانند نوزادش دارای این بیماری بوده .ب

جالب است بدانید Poliosis یا زالی نوعی بیماری ژنتیکی از نوع اتوزومی مغلوب است است که به دلیل نقص مادرزادی یک آنزیم، تیروزین به ملانین تبدیل نمی‌شود . عدم توان تولید رنگدانه ملانین موجب می‌شود که رنگ پوست بیمار سفید باشد. تا کنون هفت نوع آلبینیسم شناسایی شده است که در شایع ترین نوع آن (OCA2) بیمار پوستی روشن (به همراه اندکی ملانین)، رنگ مویی بین طلایی تا قرمز تیره، و همچنین رنگی چشمی روشن (آبی، سبز، خاکستری و …) دارد.

در حقیقت نمی توان گفت که این نوزاد دارای بیماری زالی است چراکه در این بیماری کل پوست بدن بدون رنگدانه است . اما در MilliAnna همه جای پوست به جز بخش های کوچکی دارای رنگدانه می باشد .

زمانی که برایانا  مادر این نوزاد به دنیا آمد ابتدا همسایه ها تصور ی کردند که او با این ویژگی ها دارای یک بیماری پنهان بوده و به زودی از بین خواهد رفت اما حالا او ۲۳ ساله شده و خودش یک نوزاد با همین ویژگی ها دارد . تصاویری که از او و مادرش در شبکه های اجتماعی منتشر شده باعث شهرت و محبوبیت آنها شده .

با هم در میهن پست تصاویری از نوزادی با موهای سیاه وسفید در کارولینای جنوبی را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع : pichome[/highlight]

 

3 دیدگاه برای “تصاویری از نوزادی با موهای سیاه وسفید در کارولینای جنوبی”

  1. نیلوفر گفت:

    وای چه نازه

  2. روشنا گفت:

    باور نمیکنم بیماری باشه

  3. محمد گفت:

    عزیزم چه خ شگله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.