یکشنبه، ۱۴ مرداد ۹۷ - ۰۱:۵۰

در زمانی ادعا می شد که کشتی تایتانیک یکی از امن ترین کشتی های جهان بوده و به همین دلیل غرق شدن آن…

در زمانی ادعا می شد که کشتی تایتانیک یکی از امن ترین کشتی های جهان بوده و به همین دلیل غرق شدن آن بازتاب گسترده ای در رسانه ها و در میان مردم داشت. در این مطلب تصاویری از کشتی تایتانیک پیش از برخورد با کوه یخی و غرق شدن آن در دریا را برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم . در ادامه با میهن پست همراه شوید.

کشتی تایتانیک یا آراِم‌اس تایتانیک کشتی بخار بزرگی بود که در ۱۵ آوریل ۱۹۱۲، در هنگام سفر از بندر ساوت‌همپتون بریتانیا به نیویورک آمریکا به علت برخورد با کوه یخی غرق شد و ۱۵۱۴ نفر از مسافران و خدمهٔ آن جان خود را از دست دادند.طراح اصلی این کشتی بزرگ، مهندس ایرلندی، توماس اندروز، و ناخدای کشتی کاپیتان ادوارد جان اسمیت بود. مدیر شرکت دریایی ستارهٔ سفید، بروس ایزمای، فرار کرد و زنده ماند. ۷۱۰ نفر از ۲۲۲۴ نفری که در کشتی بودند زنده ماندند.

پس از برخورد با کوه یخی و ورود آب به کشتی تایتانیک کاپیتان اسمیت به توماس (طراح کشتی) گفت: قسمت‌های ۱ و ۲ و۳ و ۴ و ۵ پر از اب است این چقدر خطرناک است؟ توماس بارنگ پریده پاسخ داد:خیلی بد این کشتی در حال غرق شدن است. کاپیتان : اما تو گفتی تایتانیک هیچ وقت غرق نمی‌شود. توماس : بله گفتم اگر ۳ یا ۴ قسمت از تایتانیک پر از آب باشد خطرناک نیست ولی نه ۵ قسمت. کاپیتان : چند ساعت وقت داریم؟ توماس : نمی‌دانم حداکثر ۲ ساعت بدنه و آنتن باهم میرند.

در ساعت ۰۰:۱۴ کاپتان اسمیت به جان فلیپس دستور می‌دهد تا با استفاده از بیسیم درخواست کمک کند. در ساعت ۲۵ دقیقهٔ بامداد تلاش‌های فلیپس به نتیجه می‌رسد و کشتی اس. اس کارپسیا پیغام را می‌شنود و به آنها پاسخ می‌دهد. اما این کشتی ۹۳ کیلومتر با آن‌ها فاصله دارد و با حداکثر سرعتش نیز ۴ ساعت طول می‌کشد تا به تایتانیک برسد. در همین حال یک افسر کشتی ای را می‌بیند که فقط ۱۰ کیلومتر با آن‌ها فاصله دارد احتمال دارد این همان کشتی ای باشد که ۲ ساعت پیش اخطار کوه یخ را به آنان داده بود یعنی اس. اس کالیفرنیا. اما متصدی بیسیم آن الان به خواب رفته است و این درحالی است که می‌توانست در کم‌تر از نیم ساعت به کمک تایتانیک بیاید. فیلیپس نمی‌تواند با آن ارتباط برقرار کند و کشتی کالیفرنیا از آن‌ها دور تر می‌شود.

باهم در میهن پست تصاویری از کشتی تایتانیک را تماشا خواهیم کرد .

[highlight]منبع [/highlight] buzzfeed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *